SOBOTNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Týden jsem se pohyboval po necivilizovaných zemích, jako je Švýcarsko či Bavorsko, po zemích, ve kterých se nedozvíte nic z veledůležitých věcí o lidovcích, Špidlovi, kuloárních jednáních před volbou veledůležitého prezidenta veledůležité země, jen prkotiny o
změnách, které by přinesl konflikt s Irákem, nedůležité informace o plánech nadnárodních společností, jejichž hospodaření se pohybuje v násobcích hrubého domácího produktu Česka a další zbytečnosti.
Pak jsem přejel hranice a inteligentní autoradio ( jak to, ksakru, dělá?) mi naladilo Radiožurnál zrovna ve chvíli, kdy se čekalo na výsledky zbytečného třetího kola druhé volby prezidenta republiky.
I potlačil jsem nutkání okamžitě otočit a vrátit se, neboť jsem si připomněl plané německé odborářské debaty nad docela rozumným návrhem ministryně zdravotnictví, aby si lidé platili alespoň část svého úrazového pojištění ze svého a pokračoval jsem v jízdě do vnitrozemí a v poslechu českých frekvencí.
Potěšil mne Miloš Zeman, neboť útěkem ze Španělského sálu konečně odhalil svoji pravou buranskou tvář, kterou doposud úspěšně halil závojíčkem z našprtaných bonmotů, potěšila mne výtečná překladatelka, dobrá lékařka a průměrná politička Moserová, neboť vnesla do prezidentského zápolení alespoň trošku jiný tón než dominantní samci a potěšil mne Václav Klaus, neboť opět ukázal, jak o kusanec převyšuje průměr, což mu ovšem soubor okolních politických trpaslíků neodpustí a neodpustí a udělá vše pro to, aby svoje vítězství nedotáhl do konce v přímé prezidentské volbě.
A tak se s vysokou pravděpodobností nadějeme kandidáta, na kterém se shodnou socdemácké frakce, lidovci, většina unionistů a část komunistů - nějakého toho neslaného nemastného dubčeka s novým - na pohled ovšem starým - ksichtem.
Což bude trest za to, že jsme silou až násilím nedonutili partaje rychle parlamentně projednat přímou volbu.
Stát bude již po druhé bez prezidenta a tak si, prosím vás, důkladně všimněte, že to na chod státu nebude mít pražádný vliv. V dobře vedené soukromé firmě by to okamžitě vedlo ke zrušení takového místa. V mizerně vedeném veřejném sektoru se toto místo nakonec znovu obsadí.
Široký úsměv na tváři suchara Špidly, když předseda sněmovny Zaorálek oznamoval výsledky voleb a Zemanovu porážku, svědčí více než jakékýkoliv mluvený projev o jeho současném vztahu k člověku, bez nějž by zůstal politickou nickou.
Novou filmovou adaptaci muzikálu "Chicago" režiséra Roba Marshalla, s Renné Zellwegovou, Richardem Gerem a Catherinou Zeta - Jonesovou nic necharakterizuje lépe, než věta filmového kritika Mitchella z International Herald Tribune: V tomto filmu je vystaveno na odiv více stehen, než v Kentucky Fried Chicken.