PÁTEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Obrovská chyba Českého statistického úřadu, který nezaznamenal (neboť tak neučinili celníci), že přes hranice se vyvezlo českého zboží o 40 miliard korun více než původně oznámil, a že tedy v posledním čtvrtletí nerostla ekonomika o slabých 1.5%, ale slušných 3.7%, dle odborníků vedla k tomu, že miliony investorů, obchodníků i občanů se špatně rozhodovali.
Nemyslím si ovšem, že se po této opravě konečně budou moci rozhodovat správně, neboť rozhodně nemohou mít jistotu, že po pár měsících statistický úřad neoznámí, že všechno je napotřetí jinak.
Věřím jen těm statistikám, které sám zfalšuji - tato Churchillova věta byla, je a zůstane nadále krédem moudrých lidí.
Unie svobody dnes začíná sezení v Brně, na němž se má rozhodnout, zda zůstane ve vládě a také si zvolí nového předsedu. Výsledek
je předem jasný: předseda vzejde z dvojice Mareš, Kolář (větší šance dávám lobbysticky protřelejšímu Kolářovi) a Unie ve vládě zůstane, jen si ponechá nějaká ta zadní vrátka k případné recyklaci( např. prohlášením, že zůstane ve vládě do vstupu Česka do EU a pak se uvidí).
Recyklací nazývám v Česku tolik oblíbený proces, při němž strana a hlavně její politikové v případě, že se vládě či politické straně nedaří, odejdou a začnou se tvářit, že za nic ze svého minulého působení nenesou odpovědnost.
Iránské mafie ohrožují ministra Tvrdíka ! Alespoň to tvrdí Tvrdík. A najednou máme jasno, že jeho předkové nezískali toto jméno za svoji neoblomnost ( tak jako Stalin), ale proto, že měli ve zvyku tvrdit ptákoviny.
Otázka dnešní MF Dnes na premiéra Špidlu:
Je pravda, že jste prezidentskou kandidaturu nabídl exministru vnitra a předsedovi brněnské ČSSD Grulichovi? (Dodávám, že Grulich tuto nabídku potvrdil).
Špidla:
Rozhodl jsem se, že nebudu spekulace o možných kandidátech jakkoliv komentovat.
Otázka:
Je to pravda, nebo ne?
Špidla:
Rozhodl jsem se, že nebudu podobné spekulace komentovat.
Otázka:
Proč?
Špidla:
Rozhodl jsem se, že je nebudu komentovat.
Ministryně zdravotnictví Součková chce donutit zdravotní pojišťovny, aby více šetřily, neboť tak získá další peníze, které zmizí v neefektivní černé díře nereformovaného, rozvinutě socialistického, zdravotnictví.