STŘEDEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Kdysi dávno jsem napsal, že Vladimír Železný se stal "mrtvým mužem" již v ten okamžik, kdy proti sobě velmi popudil Ronalda Laudera a že tak, jak bude slábnout jeho vliv, začnou se od něho odklánět všichni "přátelé", léta se na něm přiživující.
V duchu jsem se pak velmi podivoval, že se do tohoto předem jasně prohraného střetu vůbec pustil.
Dnes k tomu netřeba nic dodávat.
Mimochodem, lze očekávat, že nyní začnou vycházet najevo různé prapodivnosti, neboť Železnému nezbyde nic jiného než kolem sebe kopat. První už je tady: smlouva mezi Ronaldem Lauderem a advokátní kanceláří Toman - Devátý, slibující advokátní kanceláři tři miliony korun za trestní stíhání Železného.
Několik recesistů přelepilo část červeného srdíčka na pražském hradu a za pomoci přídavného reflektoru je změnilo na v elký otazník.
Proč zrovna otazník netuším, při pohledu na to srdce mě napadaly mnohem vhodnější piktogramy, zvláště jeden.
Moc se mi líbí dnešní titulek MF Dnes "Vydrží nezávislost Ústavního soudu?", uvozující článek o možném nebezpečí zpolitizování tohoto soudu, neboť v polovině letošního roku dojde k výměně devíti jeho soudců. Ten titulek totiž vychází z předpokladu, že odcházející soudci jsou osoby nepolitické, bez jakýchkoliv, minimálně citových, vazeb k politickým stranám či jejich idejím. A to je pitomost.
Hlavní problém dnešní volby prezidenta republiky vidím v tom, že zákonodárci desetimilionovového národa za léta nedokázali přijít s metodou, která by umožnila navrhnout vskutku reprezentativní kandidáty.
Ratibor Majzlík, bývalý předseda DEU a nynější místopředseda US - DEU, hrozí odchodem z tohoto uskupení, pokud Unie svobody rozhodne na nadcházejícím republikovém shromáždění o setrvání ve vládě ( což je, mimochodem, zcela jisté).
Tento problém by vůbec nenastal, kdyby Majzlík dostal při sestavování vlády nějaké to křesílko - když už nemohl být ministrem vnitra, což byla jeho velká tužba, alespoň náměstkem ho mohli udělat a byl by pokoj.
Kroutíte-li hlavou nad vzrušenou debatou o rušení pohotovostních služeb, nalistujte si v mém návrhu reformy zdravotnictví řešení tohoto problému.