PÁTEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Začíná to vypadat, že kandidáti na prezidenta byli vybíráni podle nějakých tajných kriterií, z nichž jedno bylo "musel v minulosti usmrtit chodce". Po Motejlovi totiž totéž prasklo na Bureše ( usmrtil v roce 1983 stařenu, která přecházela na červenou).
Policie případ logicky odložila a pokud by se o tom Bureš v rámci mnoha poskytovaných rozhovorů zmínil, jistě by mu nikdo nemohl nic vyčítat a používat to proti němu.
To, že to zamlčel ( stejně jako členství v KSČ), z něj však učinilo absolutně nedůvěryhodnou osobu.
Poslanci a senátoři jsou v zastupitelské demokracii našimi zástupci. Přesto si v případě volby prezidenta nemůžeme zkontrolovat, co ZA NÁS činili, neboť se veřejné volby bojí jako čert kříže.
Odpadla by totiž možnost beztrestných politických handlů. Fuj.
Lidové noviny dnes v příloze Ekonomika přinášejí článek s titulkem "Prosincový mráz snížil počet pracovních míst". Možná, ale zapomněly dodat, že mráz přichází z Lidového domu.
"Umřít za dobrou věc, to je hezká smrt", refrénuje titulek Práva slova ministra obrany Tvrdíka v rozhovoru o naší možné účasti ve válce proti Iráku.
Souhlasím, ovšem pod jednou zásadní podmínkou. Že to, co je ta dobrá věc, za kterou jsem ochoten položit život, si určuji sám a nikoliv papaláši v kancelářích za frontou.
Páni novináři, vydejte se, prosím, bez ohledu na mrazivé počasí, za velkým prognostikem Zemanem na Vysočinu a zeptejte se ho, kterak by okomentoval svoji prognózu, trvale jím omílanou od poloviny roku 2000 až do voleb na počátku léta 2002, že nastartoval vysoké tempo růstu HDP a růst pracovních příležitostí.
A také se ho zeptejte, zda by se v případě nemoci nechal léčit lékařem s podobnými diagnostickými schopnostmi.
Moc se mi líbí prezident ( zatím jen Lékařské komory) Rath, který se rozhořčil na opožďování plateb lékařům a nemocnicím ze strany Všeobecné zdravotní pojišťovny.
Jeho politika v posledních letech totiž prokazatelně vedla k převaze těch, kteří odmítají reformovat zdravotnictví k podstatně vyšší efektivnosti.
Také sám Rath opět standardně křičí: přisypat do žlabu!