ÚTERNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
"Causa" Bureš, tedy mediální přežvykování toho, že v jednom rozhovoru pro tisk uvedl tento prezidentský kandidát, že jako soudce pomohl chartistovi a následně se ukázalo, že ten člověk chartistou nebyl a na to se nabalující úvahy o tom, že "lhal" záměrně, aby vylepšil svoji komunistickou minulost, a kterak tato kauza pomůže komunisticko - občanskofóristicko - občanskohnutisticko - lidoveckému Pithartovi, je tak typicky malicherná, zástupná, ryze čecháčkovská, že člověku jen zanechává ve tváři křeč ze smutného šklebu.
Lidé, kteří jsou rozhodnuti v referendu o vstupu do EU říci ANO či NE ( a předpokládám, že je jich velká většina), mají smůlu. Vlastnosti jako podnikavost, úspěšnost, pracovitost se v Česku trestaly vždycky, teď k nim navíc přibyla rozhodnost. Neboť rozhodnutí ze svých daní zaplatí 200 milionů korun, za které vláda nakoupí přiblblé přesvědčovací brožurky, plakátky a pořady pro pár nerozhodnutých, z nichž ovšem většina stejně k referendu nedorazí.
MF Dnes se zabývá záhadou soudního znalce z oblasti psychologie Slavomíra Hubálka, kterému někdo během vánočních svátků ukradl z kanceláře tři počítače a zálohovací diskety, a to se znaleckými posudky na proslavené Karla Srbu a Evu Tomšovicovou.
Pro mne je ještě větší záhadou, proč Slavomír Hubálek, který listu tvrdí, že již tři neděle před krádeží se mu někdo vloupal do kanceláře a otevřel si v počítači soubor Srba - Tomšovicová, ponechával v zloději již navštívené kanceláři i zálohovací diskety.
A protože jde o kauzu českou, Hubálkovy posudky jsou již stejně v policejních spisech....
A po čtvrté typické čecháčkovství: prezidentský kandidát Pithart oznámil, že stane-li se prezidentem, pozastaví svoje členství u lidovců.
Čímž se, jak nás chce přesvědčit, okamžitě stane nadstranickým a nezávislým prezidentem. Uf.