ÚTERNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Většinu komentářů k 10. výročí rozdělení Československa ( už ten paradox, že většina komentářů je laděna takto a nikoliv k výročí 10. vzniku Česka!), jako by psali lidé, kteří v té době ještě nebyli na světě a pak deset let četli a poslouchali jen "zasvěcené" komentáře a vzpomínky těch, kteří u toho vůbec nebyli.
Pro mne, jako účastníka každé vteřiny těchto jednání, je to často velmi tragikomické čtení a jen mne utvrzuje v pravdivosti slov Henryho Forda, že historie je humbuk.
Přeju Vám do nového roku hodně zdraví a štěstí, tedy té hodnoty, která se v Česku moc neuznává - a tak spousta lidí, kteří prostě jen v nějakém životním období nebo v celém životě neměli štěstí, hledá příčinu svých neúspěchů ve svém okolí a s úděsnou pravidelností ji nachází v politickém systému - "kdyby tady nebyli ti zatracení komunisté", "kdyby tu nebyl ten zatracený Klaus", "kdyby tu nebyl ten zatracený Špidla" mručívají s nevysloveným dodatkem, kterak by pak byli úspěšní. Jsem blbý, líný nebo prostě jen nemám štěstí, neřekne nikdo nikdy.
Takže ještě jednou - hodně štěstí a hodně zdraví, ať si to štěstí můžete patřičně vychutnat.