SOBOTNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Čtenářce glos Lence M. připomněl plán Miloše Zemana zúčastnit se až druhé volby prezidenta republiky starý, dobrý vtip:
Přijde pán za ředitelem cirkusu a nabízí nové číslo: V manéži bude bazén plný fekálií a nahoře v šapitó velký balvan na laně. Orchestr zahraje tuš a až Vy, pane řediteli, dáte pokyn, lano se uvolní a ten balvan spadne do bazénu. Krasojezdkyně, klauni, akrobaté, kouzelníci, prostě celá manéž - i Vy, pane řediteli - budete od hoven. A v tom - přicházím já v bílém....
Spousta ohlasů přišla také ke glose o jednotných cenách léků - souhlasných i nesouhlasných, rozhodně však se spoustou informací, které jen potvrdily, že v tomto mnohamiliardovém kšeftu se dějí podivuhodné věci.
Osobně mě velmi zaujala věta jednoho lékárníka "Snížit přirážku k léku považuje lékařská komora za neetické a za nekalou konkurenci".
Jeden ze čtenářů glos mi poslal zajímavou informaci o sdružení Atelier životního prostředí, které se stává v různých regionech účastníkem stavebního řízení, blokuje je různými připomínkami a sděluje zoufalým stavebníkům,že je zapotřebí vypracovat studii, která by potvrdila správnost investičního záměru, na to však sdružení nemá peníze, je však ochotno studii vypracovat za "sponzorské peníze" stavebníka.
V této aktivitě je prý angažován i Petr Kužvart.
Hlídací psi demokracie, zkuste se podívat tomuto sdružení trochu na zoubek, neboť jsou-li informace pravdivé, jde o podivuhodný "legální" způsob vydírání. Zvláště seznam sponzorů Vám sdružení dozajista rádo předloží...
Financial Times napsaly: Německo má vysokou nezaměstnanost, ale štědrý systém sociálního zabezpečení omezuje vůli nezaměstnaných najít si práci.
Tak mne napadá: nejel redaktor Timesů Flender do Německa přes Prahu?
Škoda, že ekonomičtí redaktoři nezaklepali v minulých dnech na dveře Zemanova bytu na Vysočině a nezeptali se ho, co jako profesionální prognostik říká prognóze profesionálního prognostika Miloše Zemana, který počátkem ledna tohoto roku předpovídal růst hrubého domácího produktu Česka v roce 2002 ve výši 4 %.
Také analytici České národní banky, tedy z našich daní dobře placení profesionálové, prognózovali růst HDP o 3.9%.
Myslím, že bychom se bez nich, zrovna tak jako bez Zemana, docela dobře obešli.
Tatáž ČNB nás dnes přesvědčuje, že pokud nezavedeme EURO už v roce 2007, hrozí nám vážná rizika. Berte, prosím, tuto jejich prognózu se stejnou vážností jako jejich "profesionální" odhad růstu HDP Česka v roce 2002.
Jak to říkal G.B. Shaw? Každé povolání je spiknutí proti laikům.
Což mi připomnělo jednoho slavného historika umění a soudního znalce, který vypracoval znalecký posudek s potvrzením pravosti obrazu, údajně Slavíčkova.
Obraz se mi zdál být falzem i zavolal jsem dotyčnému znalci a dotázal se ho, nakolik si za svým znaleckým posudkem stojí. Jeho odpověď mi vyrazila dech: Tak na 90% je to pravý Slavíček.
Pokud nebudou znalci ručit svým majetkem za pravost svých posudků, nevěřme jim ani slovo.
Podobní odborníci a znalci zřejmě vypracovali i zákon, podle něhož není za stav obecních chodníků odpovědna obec, ale majitelé přilehlých nemovitostí. Dle tohoto zákona je uklízet sice nemusejí, ale jsou odpovědni, když se na nich stane někomu úraz. Úklid musejí platit ze svého, po nájemnících však platbu žádat dle zákona nesmějí. Prostě - legislativní skvost.
Prezident napsal svůj poslední novoroční projev a bude s ním na ČT 1 soutěžit s pohádkou Šíleně smutná princezna na Nově.
Bude to dozajista projev bilanční, přičemž lze předem odhadnout, že politické děje mu budou "jakousi kosmickou hrou, sledem atrakcí, v nichž sice byl hercem, impresáriem i divákem, které však bude hodnotit s odstupem, jako by se na nich vůbec nepodílel."
Mimochodem, věta v závorkách je letitým popisem politiky Mao Ce - tunga v Číně.....ale docela sedí, co?