SOBOTNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Zvláště američtí komentátoři nevidí vítěze rozšíření Evropské unie ani ve stávajících členech EU, ani v nově přistupujících členech, ale ve Spojených státech amerických. A to proto, že má mezi nově přistupujícími členy (zvláště z Pobaltí) politické přátele, kteří budou mít za úkol nedopustit vznik konsistentní politické a vojenské velmoci pod vlivem osy Berlín - Paříž, která by mohla konkurovat USA v roli světové velmoci, ovlivňující dění v celém světě. Myslím, že se pranic nemýlí.
Těšme se na okamžitý souboj o interpretaci podmínek našeho vstupu do EU: vládní strany se budou bít v prsa, kterak pašácky vybojovaly pro Česko nejlepší možné podmínky, opoziční strany je však budou bít do hlavy, že vyjednané podmínky jsou nedostatečné. Pravda je však zcedla jinde. Ač byla v Kodani docela početná česká vládní delegace, stejně se nakonec rozhodovalo o nás bez nás. Jinak to však ani být nemohlo - západoevropští politikové také chtějí být znovuzvoleni a tak své voliče příliš naštvat vydáváním více peněz přistupujícím zemím nemohli.
Máte firmu, ale chybí Vám peníze? Dělejte to jako státní České dráhy - nakupujte nadále od svých obchodních partnerů zboží a služby a neplaťte za ně. Problémy si s tím nedělejte - stát Vám přece jde příkladem.
Řešení ovšem není v převodu dluhů Českých drah na Konsolidační agenturu, která pak něco část dluhů zaplatí, ale opět stejné jako v neprosperujícím bordelu - vyházet ....
Nechápu to. Příbuzní a známí doposud mohli posílat vězňům do věznice peníze, za které (po výměně za poukázky) si pak vězni mohli kupovat v kantině vybrané potraviny a jiné výrobky. Což pokládám za normální, neboť žádný vězeň nebyl odsouzen k zákazu pití kávy, kouření či pojídání čokolády.
Nejvyšší státní zastupitelství to zatrhlo ( ač celá vězeňská správa neposlechla) a vytvořilo tak neuvěřitelný korupční prostor pro bachaře.
Ale prý se to má zase povolit. Rozumíte tomu? Já ne a hrozně rád bych věděl, kdo takové ptákoviny vymýšlí.
Páni politikové, chcete být dokonalými profesionály a nevíte jak na to? Zde je návod paní redaktorky Plavcové z úvodu k rozhovoru se zpěvačkou Darinkou Rolincovou alias Darou Rolins v páteční příloze Lidových novin: "Profesionalitu by této mladé dámě mohl závidět leckterý politik. Je asertivní, přímočará a zároveň působí skromně. Ví, kdy být roztomilá a kdy tvrdá. Nezastírá, že jde o peníze, když o ně jde, a nedělá si žádné iluze. Zpívá, tancuje, podniká. Během rozhovoru stihla sníst thajskou polévku a bravurně si poradila i s hustými nudlemi. A k tomu ještě po večerech čte NIetscheho."
Tak, páni politikové, už víte jak na to? Ale ne, nekupujte si ani nudlovou polévku, ani nečtěte německé filozofy, jen zaplaťte vybrané P.R. agentuře, ať někde upíchne podobně "pozitivní" blábol.