STŘEDEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Při četbě infromace, že v dnešním elektronickém věku jen zbytečný český senát spotřebuje přes jeden milion archů papíru ročně
(co na to další zbytečná instituce, Mlynářovo ministerstvo informatiky?), jsem si vzpomněl na jeden hezký povzdech: Číňané sice vynalezli papír, ale proč, proboha, tolik?
"Nečestná daňová konkurence", takto nehorázně nazvali rozhazovační francouzští a němečtí vládnoucí politikové chování těch evropských států, které mají nižší daně než Francie a Německo. A volají po jednotné, samozřejmě vysoké, evropské dani. Já spíše volám po vykopnutí těchto politiků z jejich křesel.
Osm newyorských dětí ( tedy: vyčuraní právníci v pozadí) se soudí s firmou McDonald, že je neupozornila na to, že každodenní pojídání Big Maců způsobuje obezitu a poškodila je tak na zdraví.
Je to samozřejmě strašná, bohužel šířící se, pitomost, založená na tom, že nejlépe se vydírají velmi bohaté firmy, které raději zaplatí, jen ať mají od podobných vší pokoj.
Ale je to také návod k použití: není nejvyšší čas začít se soudit s Lidovým domem (i tam jsou peníze z nájmů), že politika sociální demokracie zanechává nevratné stopy na psychice lidí se zdravým rozumem?
Ministerstvo financí hodlá vydat státní dluhopisy za 180 miliard korun k pokrytí dluhu rozpočtu, tedy již prošustrovaných peněz.
Nejvíce na tom samozřejmě vydělají banky, které ve velkém tyto dluhopisy nakoupí a pak je prostřednictvím dluhopisových fondů nabídnou s množstvím poplatků občanům.
Nebylo by od státu férovější, kdyby dluhopisy nabídl občanům rovnou, bez překupníků? Vždyť stejně si je do poslední mrtě zaplatí sami.
"Oblbování lidí", to je ten správný výraz pro majetková přiznání členů vlády. Přiznají totiž věci, které různé státní instituce už stejně vědí - příjmy zná berňák, nemovitosti katastrální úřady, podíly ve společnostech jsou na internetu, dopravní prostředky eviduje evidence motorových vozidel.
A tak zbývají peníze na kontech na jména členů vlády - peníze na kontech manželek, rodinných příslušníků a kamarádů, peníze a šperky v trezorech, luxusní vybavení domácností, zrovna tak jako starožitnosti, šperky, známky a další případné sbírky z pochopitelných důvodů zjištěny být nemohou.
Takže, jak říkám: totální zbytečnost a oblbování lidí.
Vladimír Iljič konečně předvádí, jaký skutečně je. Nejméně vadí, že mluví vulgárně, nejvíce, že se neustále zapřísahá STRANOU a jejím ústředním výkonným výborem.
Viz jeho dnešní rozhovor v Lidovkách, kde by stačilo nahradit termíny strana a ústřední výkonný výbor jinou stranou a fuehrerem - a jako byste četli protokol z norimberského procesu: Na mně nezáleží, já nic, to názor STRANY je důležitý, to ÚSTŘEDNÍ VÝBOR rozhodne...
Velice nebezpečný člověk.
Na druhé straně chápu, že začíná ztrácet nervy. Pokud nebude zvolen prezident v prvním kole, což se může lehce stát, nastoupí do kola druhého Miloš Zeman a v tajných volbách může získat dostatek hlasů nejen od části ČSSD, ale i od komunistů a ODS, neboť zvolení Zemana prezidentem by pěkně rozštěpilo sociální demokracii, což by byla nepopiratelná výhoda nejen pro obě opoziční strany, ale i pro ty socialisty, kterým Špidla pranic nevoní, ba přímo zapáchá a rádi by se ho zbavili.
Ministryně zdravotnictví Součková žádá, aby lékaři, odsouzení za úmyslný trestný čin, nesměli vykonávat praxi, neboť podle ní ke způsobilosti být kvalitním lékařem patří bezúhonnost.
Takže pokud třeba někdo z lékařů vyjádří své nelichotivé mínění o současné ministryni zdravotnictví špidlovským slovníkem a bude odsouzen pro pomluvu či vyzrazení státního tajemství, nebude smět léčit. elmi ajímavé.
Takže nikoliv ODS, ale odbory mají konto ve Švýcarsku. Zdalipak platí daně z tamních úroků?