SOBOTNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Při jednáních s izraelskou stavební firmou o stavbě dálnice D 47 do Ostravy, zřejmě pochytil tehdejší ministr dopravy Schling i dokonalou taktiku obrany, často Izraelem používanou. Kritikům podivuhodné smlouvy s firmou, vybranou bez výběrového řízení, vzkazuje, že se jim zřejmě nelíbí, že jde o firmu izraelskou. Antisemitům jedněm, určitě schvalujícím i holocaust...
Nikdy už se nedivte, když podnik, který se topí v dluzích, stále vesele utrácí na výplaty, nepropouští a nešetří. Proč? Protože přesně tohle dělá značně zadlužený stát, který vylepšil staré Gottwaldovo stávkové heslo "Ani dělník ze závodu, ani haléř ze mzdy" na dnešní "Ani úředník z kanceláře, hodně korun ke mzdě" - viz meziroční růst platů ve veřejné správě o 14,4%.
Václav Klaus opět může posloužit jako strašák. Tentokrát v sociální demokracii. Věta "Klaus by mohl Zemana porazit" bude jistě užívána v příštích dnech, kdy se bude v Lidovém domě rozhodovat o socialistickém prezidentském kandidátovi, velice často.
Lucie Čadilová, osmiletá spolupracovnice Václava Klause ( samozřejmě, že je starší, to "jen" osm let pracovala jako Klausova sekretářka), odchází na pražský magistrát k Pavlu Bémovi. Jak to říká ten bonmot? V nouzi poznáš přítele, v blahobytu přítelkyni.
Lidovci ( a případně i unionisté) by ještě narychlo měli spískat nějaké to prezidentské referendum, jehož vítěz Pithart by se mohl výměnou za znovuzvolení hlavou senátu vzdát kandidatury ve prospěch Motejla a svoje hlasy připočíst k těm 5323 Motejlovým hlasům v referendu socialistů. To by bylo, při členské základně lidovců, aby to nevydalo na převálcování Zemana, který se chystá namísto stromů na Vysočině objímat monolit na hradním nádvoří.