ČTVRTEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Ředitel České televize Balvín padnul a tak záhy uslyšíme hlasité zaržání levicové intelektuální fronty při jejím okamžitém výjezdu na křížovou výpravu za konečné ovládnutí České televize. Vsaďte se.
Důvod, proč byl Balvín odvolán, nejvýstižněji formuloval sám odvolaný: Odřízl jsme spoustu lidí od rozhodujících pravomocí, kam půjdou peníze.
Pokud by chtěl nový ředitel ČT tuto instituci opravdu ozdravit, musí, dle mého mínění, vyřešit pouze jeden jediný problém: kam umístit nálož.
Dle zákona musí být celý vyšetřovací spis nového senátora Železného předán senátu, aby jeho mandátní a imunitní výbor po jeho prostudování mohl rozhodnout, zda Železného k dalšímu stíhání vydá či nevydá. Předpokládám, že jeho obsah nezůstane utajen a tak se můžeme nadít docela humorných situací a slovních přestřelek.
Dnes bude Pavel Bém zvolen pražským primátorem. Oznámí-li po této volbě, že bude kandidovat na funkci prvního místopředsedy ODS s úmyslem vytvořit s Petrem Nečasem, kandidátem na předsedu, silný tým, bude to pro ODS a všechny pravicově smýšlející občany v Česku vynikající zpráva.
Myslím, že hlavním důvodem odvolání šéfa Telecomu Přemysla Klímy není jeho selhání při privatizaci tohoto podniku, to by musela být odvolána hlavně vláda, ale tlak lidí, kteří se už vidí na dobře placených místech nadále většinově státního podniku.
Redaktor Lidových novin Michal Musil ve včera publikovaném článku hřímá nad medii a jedinci, kteří se pozastavovali a rozčilovali nad okázalým hodováním účastníků pražského summitu NATO a vyvodil z tohoto pokřiku závěr, že jde o projev setrvalého názoru části české společnosti, že politici mají být co nejchudší a vůbec by měli být všichni chudí. A slavnostní večeře k podobným akcím jednoduše patří, a basta!
Osobně si nemyslím, že politikové mají být chudí, zcela naopak, a také by mně pranic nevadilo, kdyby si bohatí politikové na svých setkáních debužírovali dle libosti, ovšem pod jednou jedinou podmnínkou - za svoje. Za své daně naopak chci, aby politikové stavěli a spravovali silnice a další sítě, budovali solidní vnitřní i vnější ochranu osob a majetku a dbali nad tím, aby zákonem stanovená pravidla hry opravdu platila. Víc po nich rozhodně nežádám a za tuto výše zmíněnou práci jsem ochoten přispět na jejich velmi solidní plat. Z toho ať si pak platí mnohachodové večeře a pištce a hudce pro potěšení.
Media před volbami: Poctivostí nevyniká
žádný občan nad Mejstříka.
Media po volbách: Neční, coby lump neřádný,
nad Mejstříka občan žádný.
Naučení: Voličové, celí pryč,
okradeni jsou o -ič-.
Českomoravská elektrotechnická společnost, jejímiž členy je řada velkých zahraničních investorů došla k závěru, že Češi jsou národem falešných marodů.Vycházejí přitom ze statistiky, která říká, že průměrná doba pracovní neschopnosti z důvodu nemoci byla v roce 1990 18,4 dne, v roce 2001 pak už 28,6 dne. V porovnání například s Dánskem (7,1 dne), Rakouskem (12,5 dne), či Maďarskem ( 15,6 dne) je to opravdu hodně - důvodem však není jiná mentalita Čechů, ale přiblblý systém, který takové nadužívání beztrestně umožňuje.
Ministr Gross se rychle stačil pochválit za hladký průběh summitu NATO v Praze. Zapomněl se ovšem zároveň zpražit za nárůst počtu loupežných přepadení ve stejném městě o 30% za posledních devět měsíců!
Jak znám choť dosluhujícího pana prezidenta, rozlúčkový galavečer v Národním divadle, na námět producenta Janise Sidovského a samotné první dámy, na kterém vystoupí na padesát přátel -chvalozpěváků, bude jistě večerem důstojným, střídmým, nesebechvalným, prostě takovým republikánsky neokázalým. Nebo, že bych se mýlil?
Česká národní banka zruší příští rok deseti - a dvacetihaléře. Doporučuji zrušit haléře zcela a namísto padesátihaléře razit, dle vzoru Švýcarska, půlkorunu, byť by se jí ještě po desetiletí říkalo padesátník.