STŘEDEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Senátor Mejstřík, nezávislá hvězda pražských senátních voleb, se už po pár týdnech naučil politickou "vykrúcačku" . Když jeho žena Petra požádala o 40.000 korun státní podpory za zatopený byt na Kampě a posléze prasklo, že Mejstříkovi vyměnili několik týdnů před povodní tento byt za jiný a nemají proto logicky na žádnou podporu právo, prohlásil novopečený vypečený senátor, že rozhodně nechtěl okrást stát, že šlo jen o nedorozumění.
To čubrníte, Mejstříkovi voliči, co?
V Česku žije dvojí druh homo sapiens - jeden má, bez zásluh, jaksi z historických důvodů, bydlení dotované druhým druhem, který si veškeré výdaje s bydlením hradí zcela sám. Že je to zcela postavené na hlavu netřeba dokládat, jenže politikové se v obavách o ztrátu hlasů voličů do nápravy této absurdity pranic neženou. Že si to ovšem nechá většina, která doplácí na dotovanou menšinu, líbit, je neuvěřitelné.
Kdyby neónové srdce nad pražským Hradem způsobilo jen to, že zákonodárci konečně omezí mocnářské výsady prezidenta, neviselo tam nadarmo.
Miniminireferendum ČSSD jednoznačně určilo, že Zeman patří na hrad. Na který, to ovšem neřeklo. Co takhle Trosky?
Italský lékař Antinori oznámil, že se v lednu příštího roku narodí první klonované dítě, a že celkem tři ženy nosí pod srdcem klonovaný plod ve vysokém stupni vývoje.
Bez ohledu na to, je-li tato zpráva pravdivá či nikoliv, čeká nás smršť moralizujících výkřiků, která zcela odvane jakýkoliv pokus o racionální pohled na věc.
Zastavit budoucí klonování lidí se samozřejmě nikomu ( mimo přírody) nemůže podařit - to se historicky nepodařilo u žádného objevu. Jen zbrzdit.
Pranic mi nevadí, že premiér Špidla spustil v parlamentu válečnický pokřik "Na Bagdad! Na Bagdad!"
Doufám jen, že jako správný válečník půjde armádě v čele.