SOBOTNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Jsem rád, že ministerstvu práce a sociálních věcí a ministerstvu financí konečně došlo, kterak ohromné množství lidí u nás zneužívá sociální dávky a parazituje na státu (lépe řečeno na spoluobčanech) -dle studie Výzkumného ústavu práce je to šedesát procent z jedné třetiny občanů, kteří nějaké sociální dávky pobírají - a tak chystají návrh vládě, aby lidé, kteří žádají o nějakou sociální dávku, museli vedle svého příjmu prokázat také výši svého majetku.
Jsem jen zvědav, jak překousne takový návrh premiér Špidla a zda opravdu bude v této logické podobě návrh připraven, schválen a používán.
Mnohem lepší a účinnější by ovšem byla totální reforma solciální politiky, ale tu je obtížné po socialistech chtít. Zrovna tak se neradujme, že o případně ušetřené peníze nám klesnou daně. Stát je okamžitě vyplýtvá někde jinde.
Ukážu Vám na klasicky jednoduchém a průzračném příkladu, proč je Standa Gross furt a pořád nejpopulárnějším politikem. V dnešním rozhovoru pro MF Dnes pěkně za sebou říká k budoucí volbě prezidenta:
"Teď probíhá referendum ČSSD a v tom jsem Jaroslava Bureše zakroužkoval...".
"Pokud 7. prosince ústřední výkonný výbor ČSSD navrhne Otakara Motejla, já ho podpořím."
"Nemohu říci, že kdyby sociální demokracie Miloše Zemana vybrala, že bych ho nepodpořil."
Prostě, slovo dělá muže.
Československá obchodní banka (ČSOB) zažalovala Českou televizi (ČT) u městského soudu v Praze o 100 milionů korun, neb se cítí poškozena televizní reportáží, podle níž neodváděla daně z příjmů fondů na Kajmanských ostrovech.
Pokud bude Česká televize odsouzena k zaplacení této ba i nižší částky a tyto peníze nezaplatí za falešné a nepravdivé údaje zodpovědní televizní pracovníci, ale televize z peněz koncesionářů, doporučuji, abychom ihned přestali platit koncesionářské poplatky.
Když si vzpomenu na do včerejška blekotavě mlžícího ministra zahraničí Svobodu, kdykoliv mluvil o termínu rozhodnutí o udělení či neudělení víza běloruskému prezidentu Lukašenkovi, připadá mi dnešní informace, že o neudělení víza bylo rozhodnuto již před čtrnácti dny, velmi úsměvná. A nebo spíše: Česko rozhodlo vízum neudělit již před čtrnácti dny a do včerejška trpně čekalo na schválení či neschválení tohoto rozhodnutí "shůry". Pak to do sebe zapadá.
Ministerstvo školství dluží firmě Autocont za dodávky počítačů do škol přes 640 milionů korun ( zda výrobky a služby Autocontu měly tuto hodnotu se sice vedou debaty, ale to nic nemění na skutečnosti, že jde o faktický, právně vymahatelný dluh) a tento dluh neplatí, neboť minulé vedení rezortu tyto peníze utratilo (před volbami) na navýšení platů učitelů a teď další peníze nemá.
Doporučuji tuto metodu uplatňovat i v soukromí: kupte si na dluh auto a pak ho nesplácejte s tím, že váš předchůdce - otec utratil nachystané peníze v hospodě. U soudu se pak braňte tím, že zákony platí pro všechny stejně, a že tedy beztrestně vyčkáte s platbou do doby, až tak učiní ministerstvo školství. Absurdní? Proč?
Velmi doporučuji k důkladné četbě dnešní rozhovor Renaty Kalenské s místopředsedou vlády Rychetským ( vicepremiérem - říká zbytečně nečesky podtitulek) v Lidových novinách. Pro alespoň částečné pochopení dnešního českého Absurdistánu jde o nezbytnost.