PONDĚLNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Dlouho jsem přemýšlel nad tím, proč premiér Špidla dnes zavítá na zimou strádající Hradecko(přesněji řečeno do Opatovic), neboť informace o situaci může v elektronickém věku mít bez toho, že by zaměstnával řidiče, ochranku a další pracovníky zbytečnou jízdou, ba i případné prostředky ze státních hmotných rezerv či peníze z rozpočtu, pokud by jich bylo zapotřebí, je možno slíbit a poslat rovnou z Prahy. Při opravě teplárny je pak platný jako mrtvému zimník..... až jsem na to přišel: došlo mu, že pohled na něj leckoho alespoň dohřeje, když ne zahřeje.
Milá Andreo, co myslíš? Oznámí už dnes konečně Pavel Bém svoji kandidaturu na předsedu ODS a pokud tak učiní, napadne Evžena Tošenovského vyjádřit mu ihned podporu a poprosit své příznivce, aby mu též věnovali svoji přízeň? Neboť čím později, tím hůře - váhavým střelcům totiž veřejnost moc nepřeje, zrovna tak jako politické straně bez odvážného mladého vlka, který svojí odvahou a rázností zapůsobí a stane se tak jasnou vhodnou náhradou již opotřebovaného vůdce smečky. Z klubka vzájemně se kousajících vlčat kvalitní vůdce smečky nevznikne. Copak je to tak těžké pochopit?
Konference ODA 7. prosince určitě schválí již avizované sloučení ODA s Kaslovými Evropskými demokraty. Jediným obtížným úkolem, který je čeká, je zanechat šedesát milionů dluhů ODA někde při slučovací cestě. Bude zajímavé sledovat, kterak to učiní.
Ale určitě to bude řešení "elegantní", ze kterého na první pohled nebude zřejmé, že dluhy nadále zůstanou a budou spláceny tempem, které by žádnému soukromníkovi u žádné banky neprošlo.
Českým drahám konečně došlo, že zdražování jízdného zdaleka nemusí vést k vyšším příjmům, neboť zase ubyde cestujících a tak poprvé v historii jízdné zlevnili - sice o korunu a na nejkratších vzdálenostech, ale průlom v myšlení to je. Doposud totiž České dráhy připomínaly strýce Františka ze Saturnina, který také pokusem zjišťoval, že lít vodu do kyseliny je blbost, ačkoliv si to mohl přečíst v učebnici pro základní školy.
Lékárníci vítají, že je chce ministryně zdravotnictví jednotnými cenami léků a ztížením podmínek pro vznik nových lékáren zbavit konkurenčního prostředí. Pacienti, ba i lidé zdraví, by však měli zaplakat. Jednotné ceny léků jsou totiž vykročením k jednotným cenám všeho, k jednotným informacím a k jednotným názorům, zrovna tak jako k jednotným trestům pro ty, kteří mají názor vlastní. Plíživá bolševizace začíná vždy velice, velice nenápadně a za potlesku těch, kteří se domnívají, že na ně nedojde.
ODS by měla učinit lobbyingem v Parlamentu vše pro to, aby lidovci nesesadili Svobodu z funkce svého předsedy, neboť jeho každý další den ve funkci a každé další veřejné vystoupení je pro konkurenční strany pravým požehnáním.
Ve světě je už miliarda mobilních telefonů - i napadla mne náhle stará stupnice bohatství, do které by šel mobil lehce vsadit do začátku: vlastní auto, vlastní vila, vlastní názor.