ČTVRTEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Voliči se leckde k ODS s Klausem na odchodu vrátili, nikoliv však představitelé ostatních stran, kteří léta tvrdili "Jó, bez Klause, to byste byli strana, se kterou bychom šli do koalice hned..." Mělo by to být silným poučením pro ty členy ODS, kteří si snad stále myslí, že ODS se bez předsedy Klause bude volněji dýchat a bezstarostněji žít. Nebude, neboť kdo chce psa bít, vždycky si hůl najde a tak na poklausovské ODS její političtí konkurenti nikdy nenechají nit suchou.
Jen tak pro pořádek: zdalipak si při sledování dnešní tvrdě socialistické politiky vlády uvědomujete, kterak léta proklínaná "opoziční smlouva" opravdu držela socialisty na uzdě? Sice ne dostatečně na krátko, to výsledky voleb neumožňovaly, ale přece jen držela.
Kdyby existovala soutěž o nejnehoráznější vytáčivý blábol roku, rozhodně by se v ní dobře umístila odpověď Jana Krause v besedě Radiožurnálu, který na prostou a nezáludnou otázku, kolik lidí, kteří byli skrytou kamerou natáčeni do televizního pořadu "Taxi, prosím", dalo souhlas s následným odvysíláním, odpověděl: "No, to je těžko vodhadnutelný".
Můj chechtot se však změnil v škleb, když se paní moderátorka s takovou odpovědí beze slova spokojila. Ach, jo.
Zemědělci dnes chtějí protestovat před pražským hotelem Diplomat. Proč zrovna tam, není mi jasné, neboť volové sídlí úplně jinde.
Podle zásady, kterou razí doktor Rath, totiž že jen spokojený, tedy dobře zaplacený, lékař může dobře léčit, by se měli řídit všichni.
Chceme-li vlídné a spokojené prodavačky, dejme jim alespoň trojnásobný plat, chceme -li mít jistotu, že vlak, kterým zrovna cestujeme, nevykolejí, důkladně přidejme traťmistrům, strojvedoucím a stovce dalších nádražáckých profesí a také rohlíky bychom si neměli kupovat do té doby, pokud pekaři a závozníci a řidiči rozvážkových vozů nebudou zaplaceni podle svých představ, neboť jinak hrozí nebezpečí, že rohlíky budou mizerné, ne-li přímo otrávené. I novináři s platem, který jim umožní dnes nemožné budou spokojenější a budou psát samé pozitivní a zcela pravdivé zprávy.
A já blbec jsem si dodneška myslel, že o tom, zda-li člověk dělá poctivě a dobře, rozhodují jeho schopnosti a hlavně charakter!