STŘEDEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Václav Klaus často a rád vyprávěl historku ze svého sportovního života, kdy na něho jeho basketbalový trenér těsně před tím, než jej poprvé poslal na prvoligovou palubovku, zakřičel "Tak tam běž, ať dokážeš, že na to nemáš!"
Václava Klause to zřejmě ovlivnilo v dalším životě natolik, že tuto metodu používá často a rád (samozřejmě s obměnou slovníku) na své spolupracovníky.
Tato metoda sama o sobě není vůbec špatná, neboť kvalitní jedince vyprovokuje k patřičnému výkonu. Nesmí však být za žádnou cenu doplněna tím, že trenér sám či s pomocí některých spoluhráčů chce dokázat, že na to nový hráč opravdu nemá, aby mu v mužstvu nevyrostla osobnost zastiňující svým úspěchem bývalé úspěchy trenéra.
Ale takovým "trenérem" V.Klaus jistě není a určitě udělá vše pro to, aby Evženu Tošenovskému pomohl v jeho nové roli nejen on sám, ale i Tošenovského služebně starší spoluhráči.
A doufám také, že stávající spoluhráči ODS jsou natolik zkušení, že by něco takového také neudělali.
Neboť v opačném případě by to odskákalo celé družstvo.
Filmová diva Winona Ryderová byla přistižena při krádeži v butiku. Podle jejích slov však kradla na přání nejmenovaného filmového režiséra v rámci přípravy na novou, nejmenovanou filmovou roli v novém, nejmenovaném filmu.
Nesmějte se a věřte jí. Vždyť ministru Němcovi z US - DEU také jeho spolustraníci či premiér Špidla věří a nevyhodí ho z vlády za vysvětlení svého angažování v novele silničního zákona či zákona o řidičských průkazech, velmi přívětivě a jistě náhodně napomáhající zrovna firmám jakou provozuje jeho rodina (donedávna včetně jeho samého).
Zde záznam jeho odpovědí redaktorce Lidovek o firmě, ve které pracoval jako místopředseda představenstva a zároveň ji zastupoval jako právník.
LN: To je ale rodinná firma.
N: Proč rodinná firma?
LN: Můžete vyjmenovat rodinné příslušníky, kteří jsou v představenstvu a dozorčí radě?
N: V současnosti je předsedou představenstva můj otec.
LN: Kdo je předsedou dozorčí rady?
N: Magistra Jana Němcová.
LN: Tedy vaše matka.
N: Ano.
LN: Členem dozorčí rady je Jana Nováková. To je vaše sestra, že?
N: Ano, Členem dozorčí rady je moje sestra.
LN: A místopředsedou dozorčí rady je Pavel Novák. To je váš švagr?
N: Není.
LN: Tedy bývalý švagr?
N: Nebudu komentovat jestli se někdo rozvedl nebo nerozvedl.
LN: Mě připadá zvláštní, když tvrdíte, že nejde o rodinnou firmu.
N: Tím, že jsem z té firmy odešel, jsem základní rys rodinné firmy prolomil. Možná by se dřív dalo hovořit o tom, že to rodinná firma byla.
Ta Winona Ryderová, to je ale hudlař, co?