SOBOTNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Kdybych byl majitelem koncernu Volkswagen, určitě bych nenechal jednotlivé značky koncernu vyrábět vozy, které by si příliš konkurovaly, naopak bych se snažil postupně každou značku profilovat v jedné jediné třídě. Majitelé koncernu Volswagen zřejmě uvažují o tomtéž.
Kdybych byl zaměstnancem mladoboleslavské Škodovky, určitě bych měl zájem na tom, aby továrna prosperovala, tedy vyráběla vozy,
které jdou dobře na odbyt, a to hlavně na trzích, které jsou perspektivní a tak měla na pořádné výplaty.
Odboráři mladoboleslavské Škodovky zřejmě uvažují něčím jiným než hlavou.
"O nás bez nás" říkávalo se o dohodě velmocí o osudu Sudet. "O nás bez nás" dá se říci o bruselské dohodě velmocí ( tentokrát Německa a Francie) o zemědělské politice EU.
Takže můžeme vyjednávat jak chceme, od roku 2004 budeme dostávat zemědělské dotace ve výši jedné čvrtiny a EU si navíc vyhrazuje možnost ochranářských opatření, která budou moci být během třech let po vstupu nových členů proti nim použita.
Fuj!
Nová unikátní laboratoř pro práci se smrtícími viry a toxickými látkami byla loni na podzim otevřena v Kamenné u Příbrami a před pár dny ji navštívil i premiér Špidla.
O tom, zda se od něj nějaké viry nakazily, zprávy nehovořily.
Kdyby byl prezidentem Václav Klaus a k 28. říjnu, tedy v mezidobě dvou kol senátních voleb, vyznamenal některého z kandidátů na senátora, ozval by se řev ovlivňování voleb ze všech stran.
Když se Václav Havel chystá totéž učinit u kandidáta na senátora Karla Schwarzenberka, je ticho po pěšině.
Ačkoliv - Havel je určitě přesvědčen, že Schwarzenberk vypadne už v prvním kole voleb a bude tedy v pondělí dekorovat nekandidáta. Nedovedu si totiž představit, že by člověk s tak na odiv vystavovaným smyslem pro fair play a životem v pravdě takto zvýhodňoval uprostřed voleb jednoho z kandidátů.
Otevřený dopis ministrovi dopravy Milanu Šimonovskému:
Váženy soudruhu ministře,
v tisku jsem se dočetl o Vašich slovech týkajících se návrhu smluv mezi ministerstvem dopravy a izraelskou firmou Housing and Construction, která má stavět dálnici z Lipníku nad Bečvou do Ostravy.
Vaše slova dle několika novin zněla:"Právníci zjistili, že dosavadní český překlad smluv je anglickému originálu poněkud vzdálen."
Jako daňového poplatníka, platícího nemalé daně, mne samozřejmě zajímá, kterak se s mými daněmi zachází.
Žádám Vás tedy o odpověď, který překladatel či kteří překladatelé odvedli pro Vaše ministerstvo tak nekvalitní práci a kolik za ni dostali zaplaceno. Žádám též o sdělení, jaké jste učinil kroky, aby překladatel či překladatelé bez nároku na další honorář přeložili dokumenty perfektně nebo vrátili odměnu.
Za odpověď děkuje a zdraví MM
Jsem přesvědčen, že zdaleka nejdůležitější zprávou posledních dnů je informace o tom, že společnost IBM vytvořila funkční integrovaný obvod na bázi molekul, 260 000 krát menší než současné mikroprocesory. Důležitost této informace dnes ani nejsme schopni dohlédnout, jsouce zahlcováni od rána do večera terorismem v Moskvě, senátními volbami a dalšími a dalšími efemérními informacemi.
Moc se mi včera líbila v Milionáři nikoliv nejmladší paní, a to ne proto, že by měla mimořádné vědomosti, ale že byla neskutečně mladá duchem. Kéž by takových lidí bylo víc, je to pohlazení po duši.