STŘEDEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Pokud parlament opravdu schválí pro hlavu státu zvláštní důchod, náhradu výdajů, bezplatný byt a kancelář, auto s řidičem, zvláštní zdravotní péče a ochranka, tedy - navíc nezdaněné!! - příjmy a služby v celkové hodnotě 667.500.- Kč, tak jak to navrhuje B.B. Rychetský ( to B.B. neznamená jakékoliv spříznění s Brigitte Bardotovou, to je nakonec na Rychetském očividné, ale charakterový rys, neboť značí "bývalý bolševik"), máme na vybranou dvě možnosti: buďto z tohoto českého Absurdistánu, který by se pak nepochopitelně nazýval republikou, emigrovat, nebo vykopat (nejméně do vnitřní emigrace) Rychetského a spol.
Osobně jsem silně pro druhou možnost.
Bude také velmi zajímavé sledovat reakci dosluhujícího mocnáře na tento drzý návrh.
Myslím, že nejpragmatičtějším řešením problému se šířením viru AIDS mezi českými prostitutkami by bylo nedělat nic - nabídková i poptávková strana prostituce by postupně seslábla a bylo by po problému.
Je to zřejmé a pochopitelné: čím více se blíží možné rozšíření Evropské unie, tím méně jde o ideje a tím více o peníze.
A nedohodnou -li se stávají členové Unie, kdo to nelevné rozšíření zaplatí (jim se do toho, samozřejmě, moc nechce), žádné rozšíření se konat nebude, alespoň v roce 2004 ne.
Problémy zadlužené lounské nemocnice bych řešil jednoduše - zadarmo bych ji převedl té soukromé nemocnici, která je již léta schopna bez státní pomoci nezadluženě hospodařit. A znám takové.
Ideální by ovšem bylo, kdyby tak stát učinil ještě před tím, než se zadlužila.
Pranic jsem nezáviděl mladíkovi ve včerejší soutěži "Chcete být milionářem?", který nevěděl, kde se rozepíná ženské spodní prádlo zvané "body". Dovedu si totiž živě představit, co zakusí od známých a spolupracovníků. Ale pobavil.
Už za bolševika mne hrozně štvalo, když jsem v novinách četl, že byl dopaden 28 krát trestaný třicetiletý recidivista.
Nechápal jsem totiž, jak je to možné, neboť zdravý selský rozum si představuje, že při prvním zaškobrtnutí je, zvláště v případě mládí pachatele, zákon mírný, takový vztyčený ukazováček, zato při druhém dopadá již se vší tvrdostí a při případném dalším konfliktu se zákonem, že pachatel už téměř napořád pracuje (třikrát podtrhuji) v trestanecké kolonii na stavbě hrází, terénních úpravách, velkých úklidech a podobných pracech.
A zase čtu, že vícekrát za násilí trestaný osmadvacetiletý muž umlátil sekyrou kněze na Hané.
A strašně se divím, že je možno být v osmadvaceti několikrát trestán za násilí a přitom být na svobodě a ještě více se divím, že se chováme tak nelogicky a pitomě a nedonutíme naše zákonodárce okamžitě s tím něco udělat.
Čerstvý návrh třicetiletých trestů pro vrahy ovšem nic neřeší, to už je pozdě.