ČTVRTEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Senátor Mirek Topolánek, šéf volebního štábu ODS, odjíždí se senátní delegací na 14 dnů do Chile a Peru a nezúčastní se tedy komunálních a senátních voleb.
Připadá mně to zvláštní a nedobré ze dvou důvodů.
ODS celá léta oprávněně kritizovala rozhazovačné utrácení státu a jeho institucí - a tato cesta není ničím jiným, neboť jsem přesvědčen, že o jejím přínosu pro občany Česka by se dalo s úspěchem pochybovat.
Svojí neúčastí při volbách pak dává velmi špatný příklad voličům, neboť jako by říkal: nezáleží na každém hlasu.
Jak to tuhle říkal sám Topolánek? Nechovejme se jako politická prasata.
Hlavně vláda způsobila, že se ve státním sektoru vyšplhala průměrná mzda za jeden jediný rok o skokových 11 %. O tom, že by se o více než desetinu zvedla ve státních institucích a podnicích produktivita práce, dovoluji s opět s úspěchem pochybovat.
Jak typické! Ministr Mlynář hodlá dle svých slov zabraňovat byrokracii v růstu, potřebuje však k tomu maličkost - ministerstvo informatiky plné úředníků.
Znalci sice tvrdí, že skinhead Pechanec, obžalovaný z vraždy Roma na diskotéce, nemohl ze svého místa bodnout oběť nožem. Státní zástupkyně však tvrdí, že jsou i jiné důkazy.
Kuriózní.
Nejen nad některými rozsudky českých soudů lze kroutit hlavou. Český letec, který si v zavazadle zapomněl sportovní pistoli a náboje ráže 6mm a byl s nimi zadržen na letišti v Birminghamu, byl britskou soudkyní odsouzen nikoliv k předpokládané pokutě, ale ke čtyřem týdnům vězení nepodmíněně.
Logika rozsudku mi zcela uniká, rozhodně však navrhuji nový symbol pro spravedlnost - socha může zůstat stejná, s váhami a mečem v rukou, urazil bych ovšem hlavu a zbylým šátkem bych namísto očí obvázal kotník.
Vysvětlení je namístě: spravedlnost je slepá, blbá a pokulhává.