STŘEDEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Spolu s ministrem Rychetským, který ve včerejším Právu kategoricky prohlašuje, že příštího
prezidenta bude volit parlament, si myslím totéž.
Odůvodnění mám však zcela jiné než soudruh ministr, který žongluje s různými ústavními lhůtami. Prostě se to tak dnešní vládní koalici hodí.
Přespříští prezident se pak bude volit již přímo, neboť v té době se už bude moci úspěšně poukazovat na Klausův věk, opotřebovanost a upadání v zapomnění, čili zase se to bude hodit široké frontě, spojené trvalým heslem "Klaus nikdy nikam".
Banka Škromach. Tak by se mohla jmenovat instituce, o které uvažuje stejnojmenný ministr. Tato banka by z našich ( na daních nedobrovolně odevzdaných) peněz bezúročně půjčovala všem sociálně potřebným, kteří se dostali do akutní finanční nouze a potřebnosti, a to aby se nemuseli obracet na lichváře.
Je opravdu docela namístě uvažovat o emigraci do země, která se ke svým schopným, pracovitým a hospodárným občanům chová lépe. A zanechat tady Škromacha, Špidlu a další dobrodince z cizího, aby konečně byli nuceni rozdávat jen ze svého.
A stesk po vlasti? Jak říká klasik: proč by měl člověk považovat za vlast zrovna tu zemi, kde musí platit daně?
Konečně člověk v přemíře blábolů slyší hlas zdravého rozumu, tentokrát v podání soudce Nejvyššího soudu Pavla Šámala: "Vydavatel Zítko vydal knihu Mein Kampf s úmyslem vydělat peníze.V rozsudku prvoinstančního soudu není o podpoře nějakého hnutí ani slovo. My říkáme, že tato kniha je antisemitská, militantní a rasistická. To platí. V trestním zákoně ale nenajdete skutkovou podstatu, která by říkala, že se nesmějí vydávat takové knihy."
S potěšením tleskám.
Bývalý náměstek policejního prezidenta Antl vždy působil trochu jako mimozemšťan. Teď to dokázal. Nemá totiž, na rozdíl od všech ostatních pozemšťanů, játra.
Aby totiž mohl mít večer v krvi 0.52 promile alkoholu, musel by ho mít ráno v krvi drahně přes promile jedno. Antl však tvrdí, že si ráno jen jednou loknul z láhve, protože ho škrábalo v krku.
Jediné vysvětlení, neboť Antl nemá rád gaunery a tak jistě nelže, tedy spočívá v tom, že nemá játra, která by alkohol metabolizovala. Člověk bez jater ovšem žít nemůže. Ergo - Antl je mimozemšťan.
Standa prostě umí! Jako jeden z mála si stojí za svojí prací a bere za ni plnou odpovědnost. Proto taky dává všanc svoji ministerskou funkci, pokud během pražského zasedání NATO "bezpečnostní opatření jako celek selže, nikoliv že selže jeden policista nebo část systému".
Nebojme se však, že o něj přijdeme - auto také nikdy neselže jako celek, to jen zapalování, řízení, brzdy či jiné části systému.
Prostě populární ( a populistický) žvást.
Senátorka ODS Palečková řekla k obratu Václava Klause a části vedení ODS k účelové přímé volbě prezidenta "Lidé jsou velmi nenadšeni". Podivuhodná věta. Co mluvím se svým okolím, lidi to docela nasralo.
Prezident Havel bude letos 28. října naposledy udělovat metály. Vsaďte se proto, že omedajlovaných budou desítky a že o většině z nich jste nikdy neslyšeli.