ÚTERNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Málem bych zapomněl pogratulovat ministrovi Grossovi k přestupu mezi pravicové politiky, kteří pokládají slogan ČSSD, se kterým šla do minulých voleb, slogan "Nepřipustíme, aby se vzdělání stalo výsadou bohatých - hájíme bezplatné vzdělávání" za socialistický rovnostářský blábol.
Ministr tak učinil sympaticky razantním způsobem - posílá dcerku do soukromé anglické školky s tenisem, jízdou na koních, angličtinou a školným 150.000.- korun ročně.
Ani se mu nedivím. U vědomí toho, jakou socialistickou příšernost tady ( s jeho pomocí) Vladimír Iljič Špidla postupně zbudovává, také bych připravoval dcerku k emigraci.
Domnívám se, že ač míří snaha Unie svobody snížit schodek státního rozpočtu na rok 2003 na "přijatelných" 145 miliard správným směrem, mnohem lepší by bylo vytrvalé snažení donutit koaliční socialisty k nastartování reforem důchodového a sociálního systému, bez nichž je každá snaha o budoucí vyrovnaný rozpočet zcela nesmyslná a zbytečná.
Pak by mohli unionisté právem prohlašovat, že korigují, seč jim síly stačí, Špidlovy socialistické výboje. Takto se mu jen pletou pod nohy, aniž by snížili rychlost jeho pochodu k vysněnému socialistickému ráji, který, jak si doufám pamatujeme, vždy končí v pekle.
Když už jsme u toho ráje....
Ministři rozhodli, že se Český ráj zvětší na dvojnásobek, ze současných 92 kilometrů na 182 kilometrů čtverečních.
Rozhodnutí, která by učinila ráj z celého Česka, však od těchto ministrů rozhodně nečekejme.
Příští pondělí se vláda sejde již v šest hodin ráno. Není nejvyšší čas, aby parlament ustanovil státní zdravotní komisi, která posoudí duševní zdraví svolavatele?
Ačkoliv, když se nad tím důkladně zamýšlím, možná je to dobře. Představte si, co by mohli zplodit tito ministři, kdyby byli řádně vyspalí, odpočinutí, po anglické snídani a tedy ve formě.