NEDĚLNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Moc se mi líbí názor člena Špidlovy socialistické vlády Vladimíra Mlynáře, že se svou doposud proklamovanou pravicovostí problém nemá, neboť "moje oblast není ani pravicová ani levicová".
Usuzuji totiž z jeho slov, že mimo svoji oblast (informatiku) se nebude podílet na žádné jiné práci vlády, neboť v opačném případě by logicky nesl za veškerou její práci plnou odpovědnost, obor neobor.
A konečně mi také dochází, jak mohly a mohou bez problémů fungovat i ty nejzrůdnější režimy. Vždyť podle mlynářovské logiky taková Božka Machačová- Dostálová pranic není odpovědná za komunistická zvěrstva padesátých let, vždyť byla jen ministryní ani pravicového ani levicového spotřebního průmyslu. V Gottwaldově vládě ovšem.
Ach jo.
Zdá se, že už nyní se rozhořívá boj o interpretaci volebního výsledku ODS v podzimních komunálních a senátních volbách. Usuzuji tak ze slov Václava Klause, která jsem zaslechl v rozhovoru v Radiožurnálu, že si nedovede představit jak by se mohl Evžen Tošenovský zapojit do komunální volební kampaně a že nedokáže říct, zda jeho ohlášená kandidatura na předsedu ODS může ODS pomoci či nikoliv.
Jsem přesvědčen, že by se Evžen Tošenovský do komunální a volební kampaně ODS zapojit měl a že tak učiní - metod k oslovení voličů je k dispozici dost.
A i když se dozajista nedá po volbách spočítat, zda to pomohlo či nikoliv, uškodit to rozhodně nemůže.
Dva týdny budu poletovat po světě a nebudu nic vědět o politice v Česku ( to je příjemné, nejpříjemnější), s vysokou pravděpodobností však také po tuto dobu nebudu plnit tyto stránky novými glosami ( to je naopak nepříjemné, neboť tak činím, coby grafoman, rád).
Zachovejte mi, prosím, i tak přízeň, po návratu se pokusím vám to vynahradit - nic není inspirativnějšího než četba starších českých novin.