STŘEDEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
MF Dnes si všímá podivného jazyka českých politiků a oprávněně jej kritizuje. Oprávněně též kritizuje odpovědi politiků, které vlastně žádnými odpověďmi nejsou. Viz jeden příklad za tisíce dalších: Vladimír Ijič na otázku, proč poslanci ČSSD porušili dohodu a nezvolili Hanu Marvanovou předsedkyní mediální komise poslanecké sněmovny, odpověděl "Debata se teprve povede, proběhne jednání".
Škoda jen, že neproběhl podobně kritický rozbor práce hlídacích psů demokracie, kteří se obvykle s takovou odpovědí spokojí a okamžitě nekontrují další otázkou "Proč tedy poslanci nedodrželi dohodu?" a po případné další politikově neodpovědi opět nezopakují "Ale já nechci slyšet bláboly, řekněte mi jen, proč poslanci nedodrželi dohodu" a nepřestanou, dokud politik neodpoví a nebo se dokonale neznemožní.
Platí totiž: jaký Peroutka, takový Masaryk.
Doufám jen, že přízeň medií, kterou zatím ( třikrát podtrhuji) věnují Evženovi Tošenovskému a jeho ohlášené kandidatuře na funkci předsedy ODS, nebude pro nikoho důkazem, že jde o kandidáta nevhodného, neboť znepřátelenými medii vychvalovaného.
Viz třikrát podtržené "zatím".
Lukáš Bek, korektor či sazeč včera způsobili, že v Právu vyšel můj citát s hrubkou: namísto správného "Obávám se, aby Václav Klaus nespustil tradiční scénář zmnožení kandidátů a tím regionální parcelaci voličských hlasů..." vyšlo "Obávám se, aby Václav Klaus nespustil tradiční scénář znemožnění kandidátů....".
Václav Klaus se proti obsahu chybné citace oprávněně ohradil. Za původním tvrzením si ovšem stojím.
I pražští vrabci na střechách si cvrlikají, že Kavanova senátní kampaň byla financována převážně z Velké Britanie a že ty peníze šly pěkně z ručky do ručky a bez zdanění -a v trezoru na ministerstvu zahraničí jich zůstala jen částečka malounká.
Vrabci však vypovídat nemohou a bůhví také, kde to slyšeli a tak případ podivných peněz v Kavanově trezoru policie určitě po čase odloží.
Špidla se přidal k boji proti silné koruně, hlásají titulky po jeho setkání s představiteli centrální banky. Za posilováním koruny stojí zejména příliv zahraničních investic, zní unisono odborné názory.
Vzhledem k tomu, že Vladimír Špidla byl místopředsedou a předsedou politické strany, která politikou investičních pobídek a daňových prázdnin zahraniční investice zmnožila, dá se logicky říci, že Špidla se přidal k boji s jevem, který sám pomáhal vytvořit. Netřeba mu tedy za to tleskat.