ČTVRTEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Je to takový solidní hospodář, ten náš soudruh premiér. Už na ministerstvu práce a sociálních věcí se řádně staral kupříkladu o nezaměstnanost a proto jeho ministerstvo zadávalo soukromým firmám práci, kterou měli ministerští úředníci vykonávat sami, neb za to byli placeni. Vždyť dělá -li namísto jednoho člověka práci více lidí, nezaměstnanost se rozplývá před očima.
Také na sociálno náš hospodář myslel. Tři starší služební auta ministerstvo prodalo soukromníkům za pár šupů a tímto výdělkem určitě nějací chudáci, kterým bylo umožněno auta koupit, přestali být sociálně potřební a otravovat úřady o dávky.
A že se na ministerstvu prohospodařilo jeden a půl miliardy korun v rozporu s předpisy?
Ale no tak! Hlavně, že se hospodařilo dobře. Čert vem nějaké ty zákony a vyhlášky, ty jsou dobré tak jedině pro prostý lid. A hlavně, kdo by věřil nějakému kontrolnímu úřadu víc než svému premiérovi, že?
Přece by vás, proboha, nenapadlo, že by ministerstvo zadávalo práci úředníků spřáteleným firmám, které pak pustily nějaký ten chlup nazpátek a že ta auta nakoupil někdo moc levně jen proto, aby mu zbylo na nějaké to všimné pro prodávající úředníky.
Pod Špidlou? Takové nepořádky v úřadu? Nikdy.
Všimli jste si, jak potichu, přímo jako zajíčci v své jamce, se nyní chovají "nezávislí" unionisté Fischerová a Karásek?
Zřejmě, aby se jich nikdo nezeptal, proč se nezastali bláznivé Marvanové, která si usmyslela dbát po volbách na předvolební sliby, dále zda-li podepíší Špidlovi garanci věrnosti (navrhoval bych pro ty, co podepíší, již za Třetí říše osvědčený titul "věrné ruce") - a hlavně, co na to jejich mediálně tak na odiv dávané svědomí.
Přečtěte si důkladně a opakovaně následující věty: Sociální demokracie určí, které návrhy vlády jsou zásadní. Tyto návrhy pak poslanci vládních stran beze zbytku podpoří. Pokud tak byť jen jediný poslanec Unie svobody ( ba i nezávislý z jejich klubu) neučiní, podají tři ministři US-DEU demisi, avšak menšinový kabinet socialistů a lidovců budou unionističtí poslanci nadále podporovat.
Pak se důkladně štípněte, abyste se přesvědčili, že to není nějaký bláznivý sen, ale reálpolitika špidlismu.
Mimochodem, dovedete si představit ten pokřik, řev a plný Václavák protestujících ochránců svobody a demokracie, kdyby Václav Klaus v minulosti nutil podepsat koaliční trpaslíky podobnou garanci?