NEDĚLNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Moc se mi líbil mezititulek Práva "KSČM lidovcům už tolik nevadí". Jako by lidovcům komunisté někdy vadili. Cožpak jsem už zapomněli, že s nimi vládli 45 let?
Také se mi líbilo vyjádření Karla Kuehnla, že "bylo odpovědné zatnout zuby a umožnit vládě, aby i touto cestou kryla náklady povodňových škod", To zní přece docela jinak než pravdivé "Marvanová měla zatnout zuby a odejít z hlasování, za ta koryta pro Unii by to přece stálo za to".
Ovšem i mezi unionisty jsou lidé, schopní nazývat věci pravým jménem, byť anonymně. Viz nejmenovaný člen vedení Unie, který se vyjádřil:"Jsme mrtví už od voleb, jen nás teď Marvanová odpojila od dýchacího přístroje". Zapomněl ovšem dodat, že v tom dýchacím přístroji nebyl kyslík, ale socialistický dusík.
To, že se prezident Bush sešel s Janem Kavanem nikterak neneutralizuje Katovu velmi podivnou minulost a stejně podivnou přítomnost a nedodává mu důvěryhodnosti, jak někteří tvrdí, neboť si tak přejí.
Svědčí to o jednom jediném: USA se hodí k prosazování jejich zájmů doslova každý. Ale to není nic nového pod sluncem, již v minulosti bylo diktátorů, lumpů a podivných existencí, podporovaných USA, více než dost,
Což je, prosím konstatování, nikoliv výčitka. Vždyť i obdivovaný Winston Churchill vysvětloval spojenectví se Stalinem slovy "Jde-li o Anglii, spojím se třeba s ďáblem".
Redaktoři a moderátoři, zvěte, prosím vás, do svých pořadů Ivana Pilipa co nejčastěji - uděláte tím pro anihilaci Unie svobody a tím pro sjednocení pravice velký kus práce. Díky.
Pranic se nedivím, že se premiér Svobodošpidla při první příležitosti chce zbavit Unie svobody a vládnout s komunisty. Konečně totiž bude moci vládnout dle hlasu svého srdce.
Současná situace má jedno ohromné plus: od teď je už snad každému jasné, že lidovci byli, jsou a budou strana levicová, pranic středová a kteří politikové jsou v závislosti na osobních výhodách ochotni být tu pravicovými, tu levicovými. Lidi, proboha, jen to do příštích voleb nezapomeňte!
Ve dvoraně hlavní pošty v Jindřišské ulici v Praze je sgrafito, jehož součástí je i prvorepublikový státní znak a nalevo od něj heslo "Spojujeme vaše myšlenky a práci".
Dnes by je měli opravit na "Zdaňujeme vaše myšlenky a práci".