SOBOTNÍ GLOSA

Miroslava Macka:
No to jsou věci!
Premiér Svobodošpidla se nakonec s komunisty na nepřímé podpoře zvýšení daní (odchodem pár komoušů ze sálu) nedomluvil, neboť tito došli k závěru, že je možno z něj v blízké budoucnosti vytlouct mnohem více, když jsou si názorově tak blízcí.
Unionisté ústy místopředsedy vlády Mareše okamžitě prohlásili Marvanové důsledné trvání na předvolebním slibu nezvyšovat ( ba snižovat) daně ze "náhodný postoj" a unisono ji vyzývají, aby neotravovala s předvolebními sliby, když jsou koryta rozdána, a vypadla.
Ministr nezaměstnanosti Škromach gottwaldovsky vyhrožuje, že příští návrhy zákonů už tak kompromisní nebudou.
A Standa Grossů má zase jasno, že i když by z vlády vypadli unionisté, neschopní vyštípat Marvanovou z parlamentu, hlasování o důvěře nové vlády by bylo zcela zbytečné, neboť vláda přece existuje a jde jen o její "rekonstrukci".
Špidla, ač hitlerovsky asketický a běžecky trénován, utíkal po hlasování, které zamítlo zvýšení daní, před novináři mnohem pomaleji než Svoboda, trénovaný jen v šplhání, podlézání a kličkování.
Marvanová je sice svéhlavička, ale tlak unionistických soudruhů s vysokou pravděpodobností nevydrží, neboť je se svými pravicovými názory v Pilipově unii jako kůl v plotě.
Pilipovi se tak po KDS a ODS podařilo rozesrat už třetí politickou stranu.
Co všechno si necháme líbit, ač máme před očima zářný příklad předků s jejich defenestracemi!