PÁTEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Jsou jen dvě možnosti řešení nákladů povodní - vydat dluhopisy a zadlužit se, nebo v omezené míře vybrat více na daních, prohlásil premiér Špidla.
Jak je vidět, tak ho doma ta jeho domina vůbec nepustí k rodinnému hospodaření. Neboť v opačném případě by ze zkušeností z domova věděl, že v případě nenadálých rodinných událostí je prvním a základním řešením šetření na věcech druhotných a zbytných. A že jich v každém rodinném a státním rozpočtu je!
Prosím vás, paní Špidlová, už to manžílkovi konečně vysvětlete!
Teď, právě teď je ve sněmovně nejlépe vidět, co způsobil nesmyslný odpor malých stran, části ČSSD a prezidenta proti změně volebního zákona, který by odstranil nezbytnost kostrbatých a velmi málo funkčních vládních koalic a z nich vyplývající kompromisnickou politiku "konsensu", velice často přecházející do "nonsensu".
Obávám se však, že někteří lidé jsou prostě nepoučitelní.
Změna volebního zákona by pak rozhodně měla být jedním z hlavních volebních hesel "strany zdravého rozumu" - jsem totiž přesvědčen, že nezbytně vznikne - buď se jí stane poklausovská ODS, integrující další straničky napravo a nebo bude, bohužel, vznikat na zelené louce.
Zdravý rozum ovšem také odmítá pochopit, proč je nezbytné být v době elektronických sítí osobně přítomen hlasování v poslanecké sněmovně.
Vždyť je to jen důkazem toho, že čím "důležitější" instituce, tím zkostnatělejší.