STŘEDEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Prezident Havel se chystá na návštěvu USA a my můžeme tipovat, zda většinu času věnuje přesvědčování Američanů, aby v počtu co největším navštívili Česko, utráceli zde a efektivně tak pomohli naší ekonomice a přesvědčování amerických investorů, aby investicemi v Česku pomohli téže, nebo bude spíše ukájet svoje libido filosofováním o roli Spojených států v unipolárním světě.
Spisovatel Ludvík Vaculík ve včerejším Radiožurnálu krásně dokladoval, co si lze představit pod pojmem levicový intelektuál.
Jeho věty "Umělci jsou dřevo a peníze vzduch, který je nezbytný k hoření a stát proto musí podporovat kulturu" a "O Literárních novinách ať někdo rozhodne, zda je společnost potřebuje nebo ne" by mohly být mottem eseje o názorech levicových intelektuálů, a to nejen českých.
P.S. Rozhodovat o tom, co je a co není umění a kdo je a kdo není umělec, ovšem budou jen "osvícení" intelektuálové, hloupí občané svojí poptávkou to rozhodně být nesmějí, nevzdělanci jedni.
Konečně začíná být jasno, kde se vzaly miliony v igelitce agenta Srby. Dnešní MF Dnes má na první straně titulek "Čeští agenti pronikli do Al - Kajdy" a to dá rozum, že to nemohou být nějaká ořezávátka, ale nejspíš zkušený agent Kavan - Kato a jeho tajemník.
Říká -li Ivan Pilip, úřadující předseda US - DEU, že ví o aktivitách pražských unionistů, kteří by rádi odešli z levicové vlády, a že jde o názorovou platformu, ve které nevidí žádný problém, neboť US - DEU je otevřená všem pravicovým myšlenkám, říká jen půl pravdy. Neboť on sám je dokonalým důkazem, že US - DEU je dokořán otevřena i myšlenkám levicovým.
Mimochodem, všimli jste si, jak zcela vyšuměl Dalibor Majzlík, kladivo na levičáky, po tom, co se jeho pidistrana podílí s levicí na moci?
Pokud bude rok co rok výročí 11. září připomínáno tak megalomansky jako letos, počet lidí, které ranní mrtvice, neboť se jim nebezpečně zvedne tlak při otevření novin, televize či radia, záhy překoná počet obětí teroristů.