ÚTERNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Oprávněně se říká se, že válka je jen pokračování politiky jinými prostředky. Špidlova současná politika jeví se mi též jako pokračování povodně jinými prostředky.
Zkuste domyslet, kterak by dopadla vlčí smečka, kdyby vybírala svého vůdce následujícím způsobem: část vlků by oslovila jednoho, zda-li by nechtěl být vůdcem smečky. Ten by si vzal čas na rozmyšlenou a pak by oznámil, že být vůdcem smečky jej vždy lákalo a že to tedy vezme. Další skupina by oslovila soudruha, který se již v minulosti projevil jako vlk zcela neschopný řešit problémy se sousední smečkou a který od té doby přežíval v teplém doupěti, krmen ostatními. I tento vlk by ihned začal kázat ostatním vlkům, kterak ušlechtile bude hájit zájmy ostatních. Další vlci započali se rozhlížet okolo a nabízeli za vůdce smečky ty jedince, kteří byli ve smečce trochu známi svým krásným vytím nebo neobvyklou barvou srsti.
U vlků to ovšem chodí tak, že má-li smečka dobře žít a přežít, vybere si vlka, který již dostatečně dlouho prokazoval vůdčí schopnosti a kdykoliv je schopen je obhájit.
Člověk je zvíře ze smečky.
P.S. Leckde, bohužel, zdegenerované.
Snahu některých unionistů pokusit se o znovuspojení ODS a Unie svobody ( a integraci dalších drobných pravicových stran, dodávám) vnímám velmi pozitivně, neboť jde o jediný solidní a rychlý způsob, kterak v Česku skončit s budováním socialismu ( s prozatím) lidskou tváří.
Členové obou stran si ovšem musí uvědomit, coby conditio sine qua non, že to půjde jedině tehdy, až se Klaus, Langer, Pilip, Marvanová a další rozhodnou odejít do politického důchodu.
Věřím, že jsou dostatečně moudří a zkušení, aby tak učinili.
Jinou, mnohem složitější, delší, a hlavně horší metodou je pak založení nové strany a vytlačení ODS a Unie svobody na nezajímavý okraj politického dění.
Udělejme všichni, kteří by zde rádi viděli silnou pravicovou stranu u vlády, vše pro naplnění scénáře prvního.
Nedivím se mnoha ministrům států EU, že se postavili negativně ke snahám Evropské komise zavést sankce proti Švýcarsku a dalším státům s bankovním tajemstvím, které brání ouřadům hrabat se v bankovních účtech. S pravděpodobností více než značnou by to postihlo i je.
Uvěřil bych vládě, že má alespoň elementární snahu nejprve šetřit než začne uvažovat o zvyšování daní, kdyby jako krok číslo jedna zrušila ostudný počet náměstků mnoha ministrů v počtu pěti až šesti. Neboť všichni vědí, že tito náměstci jsou zcela zbyteční a zbytní a berou svoje peníze jen kvůli tomu, aby se dostalo koryt na všechny strany vládní koalice.
Jako v tom starém, dobrém vtipu z dob federace. Potkají se dva Slováci v Praze a jeden se ptá druhého, kde je zaměstnán . Já jsem na ministerstvu vnitra, zní odpověď. A co tam děláš?
Slováka.