SOBOTNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Drzost, s jakou si říká ve volbách propadlý Ivan Pilip v rozhovoru v Lidových novinách o místo předsedy dozorčí rady státní České konsolidační agentury, nemá obdoby.
Zrovna tak jako pitomost, se kterou říká, že by se mu při jednání o daních podařilo přesvědčit Špidlu, aby nezaváděl milionářskou daň, ale nedostalo se mu v tom podpory KDU - ČSL a tak "šel na kompromis".
Po deseti letech v české politice být překvapen věrolomností lidovců, no, to už člověk musí být hodně nevšímavý nebo natvrdlý. Zvláště, když stejnou vlastností disponuje v míře nemalé.
Každý, kdo volil sociální demokraty, lidovce a unionisty a teď nadává na zvyšování daní, měl by dostat do zubů. Voliči socanů a lidovců za to, že si nevšimli, že Špidla se Svobodou měli již před volbami plnou hubu socialismu ( a ten vždy draze platí všichni), voliči Unie svobody za to, že byli tak hloupí a nevšimli si, že Pilip, Mlynář a další udělají kvůli prebendám cokoliv.
Každý, kdo by si přál Miloše Zemana ve funkci prezidenta republiky, nechť si uvědomí, že by to znamenalo opětovné zdražení poštovného, neboť by se určitě vešel jen na známku s kuponem, tedy výrobně dražší.
Víte, že jsme zřejmě jediný stát na světě, který si dal zloděje a lapku na oficiální minci? Velmi symbolicky se tak stalo krátce před únorem 1948, 25. července 1947, kdy kremnická mincovna začala razit nové dvoukoruny s Jurajem Jánošíkem, který bohatým bral a chudým dával a byl za to po právu odsouzen a potrestán.
Pak se divme, že tu vládne Špidla a jeho parta, když jánošíkovské okrádání bohatých pokládá za správné až ušlechtilé nadpoloviční počet národa, neboť tak byl desetiletí zpracováván.
Když jsem se tak v několika dnešních denících díval na fotografii lidovce Kasala v letecké kombinéze a v bitevníku L - 159, napadla mne levná a bezpečná metoda, jak odstranit Saddáma. Poslat letecky pár lidovců do Bagdádu.
Za chviličku by byli ve vládě, mohamedánštější než Mohamed, a za další chviličku by hodili Saddáma přes palubu a utěšeně vládli s kýmkoliv jiným.
Ne, aby vás teď napadlo přísloví, že každá změna je změnou k horšímu!