STŘEDEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Pranic nechápu argumentaci Ivana Pilipa, kterou obhajuje posvěcení špidlovské milionářské daně. Tím, že klesnou daně z příjmu právnických osob a bude zavedeno společné zdanění manželů, leckdo na tom vydělá, říká Ivan Pilip. Z jeho argumentace se totiž už zcela vytratila virtuální popovodňová "nutnost" zvýšení daní a zůstalo jen třídní potrestání pracovitějších a schopnějších, tak oblíbené u všech socialistů všech dob.
Chápu však, že Pilip jeden den tvrdí, že "princip zvyšování daně z příjmu jde proti našemu přesvědčení a budeme se snažit, aby byl tento návrh vypuštěn" a druhý den mluví o dojednaném zvýšení jako "přijatelném".
Měl jsem totiž možnost - bohužel - poznat Pilipův charakter a zásadovost velmi zblízka.
Fuj, třikrát fuj!
Jako dokonalý výsměch působí pak dnešní mezititulek článku o negativním postoji Unie svobody k "milionářské" dani v Právu. Zní: PILIP - JDE O PRINCIP.
Stěžuje-li si veřejně (článek v dnešních LN) ministryně školství Buzková, že se její dcera vrátila první den ze školy uplakaná, neboť "novináři a fotografové potřebovali svoje", nemá ve vrcholové politice co pohledávat.
Ne, že bych některé způsoby fotografů a novinářů miloval - ani mne či kohokoliv jiného se nikdo nikdy neptal, jak jejich mediální výplody působí na moje rodiče, děti či vnoučata - ale na zvláštní ohledy či zvláštní zacházení nemá Buzková ani nikdo jiný nárok. Vstupem do vrcholové politiky jsme na sebe dobrovolně vzali s tím spojené výhody i nevýhody. Pofňukáváním a vytvářením "dojemna" se Buzková prostě jen chce zbavit nevýhod lukrativního zaměstnání.
Pan Jiří Březík z Prahy napsal do dnešních Lidovek, že si udělá v úspěšném podnikání zaslouženou pauzu a nebude tedy v příštích letech Špidlovi a jeho partě platit zhruba dva miliony korun ročně na daních.
Myslím, že lidí, kteří nebudou chtít přispívat socialistům na jejich rozhazovačné hospodaření bude mnohem více, zrovna tak jako způsobů, jak tak učinit.
Prostě Karel Havlíček měl zase pravdu: kontribuci dám, hovno vydělám.
Vedení hotelu Hilton v Karlíně zaslouží pochvalu. V době, kdy ještě vesele premávalo metro v sousedství, nedalo na zmatená hlášení magistrátu a dalo zaplavit své podzemní garáže čistou vodou, která zabránila jak tlakům povodňové vody na základy budovy, tak zabahnění garáží.
Kéž bychom měli ve veřejné správě manažery stejně přemýšlivé a rozhodné.
Než začnete litovat chudáky učitele, pracující za nedůstojné platy, důkladně se seznamte se statistikou počtu žáků a počtu učitelů v posledních letech.
Možná pak oceníte postřeh jednoho politického darwinisty, který tvrdí: Problém má dvojí řešení. Buď přisypat do koryt, nebo prostřílet stádo.