ÚTERNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Nepříjemnou pravdu má Václav Klaus, když ve svém dnešním článku v Lidových novinách připomíná premiéru Špidlovi, že svoboda je nedělitelná, neboť buďto je nebo není a že Špidlova věta o zbudování "odpovědného sociálního státu s dostatkem svobody pro každého" velmi zřetelně ukazuje podstatu špidlismu: totální přerozdělování všeho všem, nejraději i svobody (kterou nám ovšem, tak jako peníze, nejprve stát musí vzít).
Navrhuji zavést nový název "svobodní dávka", rovnající se "dostatku svobody". Udělovat svobodypotřebným ji může nově zřízené Ministerstvo svobody ( s malým s).
P.S. Průšvih je, že to vůbec není legrace - Vladimír Iljič je opravdu do morku kostí takový.

P.P.S. Ještě větší průšvih je, že na velký počet Čechů dokonale padne Napoleonova věta "Lidé nechtějí svobodu, chtějí rovnost". Po špidlismu je, bohužel, v tomto státě společenská poptávka.
Václav Klaus konečně splnil nepsanou, nynějším prezidentem nastavenou, podmínku prezidentství: dle Blesku se tajně schází s jakousi mladicí.
Česká národní banka nedávno procovsky, za miliardy korun, zmodernizovala svoje sídlo v Praze. Jak se však ukázalo při povodni, na generátor elektrického proudu se jaksi zapomnělo, takže banka "nepremávala".
A vsaďte se, že se nikdy nedozvíme, kdo je za tento šlendrián zodpovědný a jak byl potrestán za způsobení škody jistě nemalé.
Dagmar Havlová by se měla dát na profesionální politickou dráhu. Má k tomu totiž jeden vynikající předpoklad: schopnost reagovat na položené otázky mnohomluvnou odpovědí o něčem jiném.
Televize Nova v příspěvku o jejím několikadenním návratu z Portugalska vypočítala několik linek, kterými se mohla vrátit.
Paní prezidentová dnes odpovídá Nově v Lidových novinách .(Škoda, že se nedomluvila s Novou na živém rozhovoru na toto téma, bylo by to nejlogičtější a Nova by jí jistě vyhověla v nejlepším vysílacím čase). Ve své odpovědi mluví o tom, že do letadla s manželem se nedostala, že ji nenapadlo letět třeba přes Tokio, že by bylo nesmyslné zaplatit za soukromé letadlo třeba půl milionu, to raději dá ty peníze na charitu a dále vypočítává, komu a kde po návratu pomohla.
Prima. Proč nepoužila ani jednu z linek( zdaleka ne přes Tokio), které vyjmenovala Nova, nevysvětlila. Proč neletěla třeba namísto bodyguarda také ne. Kde nakonec cestovali její psi, zda v kabině nebo v zavazadlovém prostoru, už vůbec ne. Prostě - dokonalý politik.