STŘEDEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Ondřej Neff má, bohužel, pravdu, když říká, že jakmile uschneme, začneme hledat viníka tragických záplav.
Odpověď naznačil odborník z hydrometeorologického ústavu, který na otázku televizního reportéra, co je důvod současných povodní, odpověděl: protože hodně prší.
Pranic se mi nelíbí slova samochvály, která zaznívají z úst Petra Nečase a jiných, že Klausova vláda se vypořádávala s povodněmi v roce 1997 lépe než současná vláda Špidlova a že ministři tehdy přispěchali ze svých dovolených rychleji. Možná to tak je, ale takové hodnocení ponechme na každém z nás, vyslovit je, je pro mne známkou malosti.
Navážení se některých medií do nepatřičného "optimismu" primátora Prahy Igora Němce, co se vývoje hladiny Vltavy v Praze týká, patří do stejného soudku.
Ke glosám z minulých dvou dnů dorazily dvě reakce. Zde jsou:
1. Dobrý den, doktore. Začal jsem Vás číst teprve nedávno a pořád nepřestávám žasnout! Vaše příspěvky jsou vtipné a k věci. A úterní glosa nemá chybu, i když zaplavenému může znít tvrdě- Jenže jak praví Robert Fulghum: Vždy důvěřuj Bohu, ale dům si stavěj na kopci.
2. Jsi, Macku, sotva uvěřitelné hovádko, i tuhle situaci využívat k ventilování své ubohé politické a lidské nenávisti, může opravdu jen ta nejposlednější a nejhorší lidská kreatura. Jděte konečně do hajzlu, moc, opravdu moc prosím.