PONDĚLNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Zlomyslně se těším na výsledek jedné špidlovštiny - majetkového přiznání ministrů. Už jen nejasnosti kolem toho, zda půjde o majetek ministrů jako takových, majetek ministrů včetně případného bezpodílového majetku manželky, majetek ministrů včetně majetku manželek v případě majetků rozdělených, zda se Vladimír Iljič spokojí s konstatováním většiny ministrů v tisku, že "nevlastní mimořádně cenné předměty" ( znamená to tedy, že řádně cenné předměty se nepočítají , přičemž mimořádnost ceny je na úvaze toho kterého ministra?). A co nejbližší příbuzní, schopní ministrům majetek "spravovat"?
Prostě - je to špidlovština. Sice nesmyslná a zcela zbytečná ( nepočítám-li pochybný efekt na stádní část populace), zato docela zábavná. Těšme se!
Zločinnost vzrůstá, daně jdou nahoru, nemocnice jsou v nemožném stavu, stejně jako školy a doprava - výsledkem je, že důvěryhodnost gurua evropské sociální demokracie a hlasatele třetích cest Tonyho Blaira je v Británii nižší než důvěryhodnost senátu v Česku - jen 28% voličů jej pokládá dnes za důvěryhodného. Ministr financí Brown proto oznámil, že vláda investuje do veřejných služeb o 60 miliard liber více než bylo plánováno. Na rozdíl od Česka tyto peníze chce získat novými daněmi a nikoliv žitím na dluh. Alespoň v tomto jsou blairovci na rozdíl od špidlovců serióznější.
Pomalu začínám věřit tomu, že exministr Kavan se opravdu stal spolupracovníkem STB Katem, aniž o tom věděl. Prostě mu jen někdo důvěryhodný doporučil, aby se stýkal s jedním pánem z československé ambasády v Londýně.
Má to prostě ve své důvěryhodné povaze: tajemníka Srba mu doporučil Šlouf, a tak jej bez zaváhání přijal. Dalšího tajemníka Jaroše mu doporučil právník Gebauer a tak jej, ač už se zkušeností se Srbou, také ihned bez dalšího zaváhání přijal.
Prostě žádný lump. Slabomyslně důvěřivý dobrák je to.