PÁTEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Sancta simplicitas: Hana Marvanová v reakci na svoje nezvolení šéfkou sněmovní mediální rady, zcela jistě motivované pomstou některých poslanců ČSSD za její hlasování pro zřízení komise pro vyšetření korupce na ministerstvu zahranič, odpověděla na otázku, zda bude v budoucnu podporovat návrhy svojí vlády: Nevím. Nechci spekulovat, co bude. Tím hlavním, čím se budu řídit při hlasování, je program, za který jsem byla zvolena.
Cožpak jsi, Hanálko, opravdu netušila, jakou vládu a s jakým programem jsi svým hlasem pomohla vytvořit?
A cožpak opravdu netušíš, že ČSSD ( Rychetský už zcela veřejně) počítá s tím, že bude vládnout menšinově s lidovci, mlynáři a pilipy a s podporou KSČM, která je již pro většinu sociálně demokratických i lidoveckých soudruhů přijatelnější než vy ?
A cožpak opravdu netušíš, že to by znamenalo rozpad a praktický konec zbytku Unie svobody?
Pozdě bycha honiti.
Ve virtuální politice to tak má a musí být: ministr vnitra okamžitě navštěvuje katastrofou postiženou oblast a aby nebylo pochyb, že je mužem činu, má na sobě maskáče a kanady a černé triko - schwarzeneggerovský hrudník a svaly sice chybí, postava je však ozvláštněna zlatým řetízkem, krásně se vyjímajícím na pozadí černého trika. (Pokračováním je dojímavý článek v nějakém týdeníku s vysvětlením, že jde o dárek od milující manželky, a kterak si s ním dcerunka hraje, když jí chová v náručí - divil bych se, kdyby na tom článku mediální poradci již nepracovali.)
Kdyby byl "náš Standa" shodou okolností politikem někde jinde, třeba v Iráku, určitě by se nechal fotografovat se samopalem nad hlavou.
Je to jednak v něm a jednak ví, že podobné kýče holt na dav dobře působí. Jak v Iráku, tak v Česku, tak jinde.
Zcela chápu, že české rozvědky a kontrarozvědky všeho druhu ( a že jich u nás je) mají přímo příšerný strach z toho, že by jim poslanci mohli koukat pod pokličku do služebního hrnce.
Mohlo by se totiž rychle potvrdit dávno tušené: že nejde o ligu gentlemanů, plnou Jamesů Bondů a doktorů Sorgů, ale o samé Bretschneidery.
Zdravý rozum úpí, kdykoliv slyší pokřik socialistů, lidovců, unionistů a dalších, kterak musíme udělat vše pro to, abychom byli co nejdříve v Evropské unii.
Zdravý rozum totiž říká, že do EU budeme přijati tehdy, až se to bude hodit velmocem v EU a dále, že nejrychlejší cestou by bylo zcela kapitulovat před všemi podmínkami EU, znamenajícími jedno jediné: na rozdíl od let minulých si všechny náklady vstupu zaplatí nově vstupující státy, o zisky z rozšíření plynoucí se ovšem rozdělí všichni, a to dle velikosti.