STŘEDEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Ministr vnitra Stanislav Gross se spolu s novým ministrem místního rozvoje okamžitě vydali do zaplavené obce Olešnice. Jsou tam, samozřejmě, "plat prtní", neboť veškerou možnou pomoc mohou v moderní době mnohem lépe zorganizovat ze své kanceláře - rozhodně by to bylo levnější.
Z hlediska popularity ovšem není nad to být zdaleka viditelným kapitánem na můstku, byť po bouři. Nakonec, už staří Římané dobře věděli, že dav se nejlépe ovládá "circem et panem", tedy rozdáváním chleba a hrami. A na tom se nic, bohužel, nemění ani dnes, kdy cirky kamenné vystřídal cirkus mediální a namísto chleba se rozdávají sociální dávky.
Myslím, že plán Václava Klause stát se členem stálé sněmovní delegace do Evropského parlamentu ( a po zapojení Česka do EU se dozajista pokusit stát se evropským poslancem a definitivně tak změnit politické působiště) je plán moudrý. VK by rozhodně byl v Evropě více ceněn než je nyní v Česku.
Nechápu, proč se hlídací psi demokracie podivují, že navzdory tajné volbě a ústavní záruce volby podle svědomí, si poslanci sociální demokracie při hlasování o Haně Marvanové, coby místopředsedkyni sněmovny, vzájemně kontrolovali hlasovací lístky. Vždyť už Felix Edmundovič Dzeržinskij, "slavný" levičák a zakladatel Črezvyčajnoj komissije pro potírání kontrarevoluce a sabotáže (ČEKA), říkával: Důvěřuj, ale prověřuj!
Američané jako by to měli v krvi.
Nový palestinský stát si svobodně a demokraticky zvolí svoje politické vedení, nesmí v něm však být Jásir Arafat, říkají.
Zákazník si může přát jakoukoliv barvu auta, bude-li to ovšem barva černá, říkával Henry Ford, když vyráběl jen černé Plechové Lízinky.
Fotografie brazilské modelky Gisely Bundchenové v plavkách se známým motivem vousaté hlavy revolucionáře Che Guevary mně připomněla starou hádanku: čím se liší kravské mléko od mateřského? Mateřské má mnohem hezčí balení.