STŘEDEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Příslušník Bezpečnostní informační služby (BIS) Hrubant měl před lety zjistit, kdo z úřadu vynáší zajímavé informace a dodává je tehdy ještě opoziční ČSSD (přesněji jejímu stínovému ministrovi vnitra Baštovi). Hrubant zjistil, že jde, mimo jiné, o spolupříslušníka Kadlece.
Pak strávil na základě obvinění z různých trestných činů 17 měsíců ve vazbě a Kadlec naopak postoupil na místo šéfa Národního bezpečnostního úřadu.
Včera soud rozhodl, že se Hrubant ničeho nedopustil (ani státní zástupce se neodvolal) - a když se bude dostatečně dlouho dohadovat se státem, dostane od něj za každý měsíc strávený nevinně ve vazbě 5.000.- korun českých na dlaň.
Takto jsem si dal dohromady (doufám, že mylně, neboť takové sviňárny snad staronoví mocipáni přece jen nedělají) informace, které nám včera dodaly Nova, Prima a ČT 1.
Informace o tom, co se tehdy opravdu stalo a kdo za obviněním nevinného Hrubanta stál, jsme se již tradičně nedozvěděli - nejsou jaksi k dispozici. Ba ani Kadlec nebyl vyslýchán, soud přece rozhodoval o vině či nevině Hrubanta a tak soudci přišel jeho výslech, jak řekl, "zbytečný". A tak se ovšem znovu nabízí úvaha....
Také se ke mně doneslo ( z Nejvyššího státního zastupitelství), že se už kdesi intenzivně pracuje na způsobu, kterak kontrolovat socialisty chystaná majetková přiznání. Počítače se prý už nyní krmí různými údaji z bank, berňáků, ba i údaji ze sčítání lidu, bytů, atd., a pracují prý jako včeličky - údernice.
Samozřejmě, že také tomuto drbu pranic nevěřím. Ačkoliv - už jsem za svého života zažil při boji levice s třídními nepřáteli leccos.
Ten Špidla je alespoň slušný člověk, slyším tu a tam. Zřejmě k jeho slušnému vychování patří i to, že ještě před týdnem osobně tvrdil ministru životního prostředí Kužvartovi, že je skvělým ministrem a že s ním nadále počítá - a ten se pak dozvěděl až z tisku o svém "nejmenování".
Prostě. Slušný člověk....