ČTVRTEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
I kdyby se Hana Marvanová stavěla na hlavu, většinu členů své strany, která se už viděla pochodovat po vyšlapaných ministerských chodníčcích, s mošnou na veřejné prostředky z rozpočtu ministra - soustraníka na zádech, by stejně nepřesvědčila o svém názoru do vlády nevstupovat. Zvláště ne z důvodu, že v příštích letech by mohl rozpočtový deficit klidně vystoupat na 200 miliard ročně. O to větší přece mohou být ty mošny..
V povolebním mumraji se jaksi zapomnělo na bývalého předsedu DEU Ratibora Majzlíka (nyní místopředsedu Unie svobody).
Té DEU, která po celou dobu existence kritizovala ODS za nedostatečný antikomunismus, nedostatečnou pravicovost, nedostatečný konservatismus, et cetera, et cetera.
Místo ve vládě na něj nevybude a DEU skončí jako nechtěný přívažek silně levicové vlády.
Snad alespoň nějaký ten úplně zbytečný státní úřad se pro něho najde....
Ukázka překladu z funkcionářštiny do češtiny:"To, že jsem se svým názorem ve straně osamocená, je pro mě závažná informace, z které budu muset něco vyvodit", řekla Hana Marvanová před finálním jednáním s ČSSD.
Český překlad: jsem v podstatě rozhodnutá na podzim na předsedkyni US - DEU nekandidovat, neboť bych stejně nebyla zvolena.
Prezident Havel si celkem pochopitelně pochvaluje Vladimíra Špidlu slovy "na rozdíl od ostatních českých politiků není pan předseda Špidla nadbytečně ješitný."
Vždyť dva ješitové na jednom smetišti....
Myslím, že mluvčí ministra zdravotnictví Fišera Ota Černý by si za svoji neuvěřitelně dokonalou schopnost být tiskovým splachovadlem průšvihů nějakou tu další židli od staronových mocipánů zasloužil.
Moc se mi líbila věta ústavního recidivisty Zdeňka Jičínského v jeho dnešním článku v Právu, potvrzující silně tušený fakt o "nezávislosti" soudů: "Ústavní soud, jenž byl jmenován v roce 1993, v době ideologické i politické dominace pravice, návrhu ne zrušení platnosti lustračního zákona nevyhověl z důvodů, které je sotva možno považovat za přesvědčivé."
To až všude dosadíte svoje lidi, pane Jičínský, to bude jiná "nezávislost", co?
Zaměstnávat za veřejné peníze coby asistentku svoji manželku bylo a je odporným nešvarem jen několika poslanců.
Kupodivu se k této grupě chtěl přidat i známý nezávislý koaliční poslanec, evangelický farář Karásek, který chtěl svojí drahé polovičce dohodit alespoň díl ze 23. 000.- z našich daní.
Co je doma, to se počítá, pánové. Ale prý si to už zase rozmyslel, ač je jeho manželka nejlepší.
Václav Havel byl ve včerejším odpoledním Radiožurnálu v netradičně vynikající, nikterak blbé, náladě. Vláda dle jeho představ se v té době definitivně dopékala a Václav Klaus nebyl sice upálen, ale alespoň dopálen.
Nového, zajímavého, inspirativního, neřekl pan prezident, již tradičně, nic.
Papír snese všechno a většina unionistů, již dlouho odstavených od moci, také, takže dobrá věc se podařila - koaliční dohoda se narodila ještě před půlnocí. Teď nastane ještě trochu legrace s obsazováním křesel, ale i to se samozřejmě poddá, možná i nějakého ministra bez portfeje (nikoliv však bez portmonky) se dočkáme.