ÚTERNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Na informaci ministerstva financí, že stát letos utratí o 80 miliard více než "vydělá", není děsivá jen výše deficitu.
Děsivé je to, že většina těchto miliard není investována tam, kde by v budoucnu vytvářela hodnoty, ale je doslova prožrána v sociální oblasti.
Děsivé je to, že v systému, který nazýváme demokratický, může vláda takto na dluh uplácet svoje klienty - budoucí voliče socialistů.
Děsivé je to, že my, kteří s tímto mizerným hospodařením socialistů nesouhlasíme, neboť je nedobrovolně financujeme, nejsme schopni dát se dohromady a kopnout je definitivně do zadku.
Ode dneška platí, že kdo bude na veřejnosti "nevhodně" mluvit, psát a zpívat o drogách, může putovat až na pět let do vězení.
Kristepane! Možná vláda zřídí Úřad pro posuzování vhodnosti veřejných projevů o drogách , do čela dosadí nějakého černoprdelníkového lidovce a tým bratrů a sester začne posuzovat a posuzovat.....
Mimochodem, že alkohol je droga, nikdo nepochybuje. Takže lidová píseň "Napij se, synečku, napij" , tedy jasné nabádání ke konzumaci drogy, by mohla být první obětí blbosti zákonodárců.
Ministerstvo zdravotnictví přispělo krátce před volbami k socialistickým slibům také svojí kapkou: od 1. července započnou dlouho slibovaná mamologická vyšetření žen. Jenže ministerstvo jaksi nestihlo vydat patřičnou vyhlášku a seznam pracovišť, takže se nestihly připravit smlouvy s pojišťovnami a nastal tak docela zmatek. Hlasy zblblých voliček ovšem zůstaly.
Při četbě zprávy, že americké letouny a helikoptéry v Afganistanu omylem rozbombardovaly dům plný svatebčanů, v němž tak zahynulo třicet lidí a další byli zraněni, dojde snad každému, proč Spojené státy tak vehementně brojí proti tomu, aby se jurisdikce Mezinárodního trestního tribunálu k souzení válečných zločinů vztahovala i na ně.
V Německu se blíží volby a tak se není co divit, že sociálnědemokratický ministr vnitra Otto Schily konečně řekl nahlas, co si většina lidí (včetně mne) myslí: nejlepší formou začlenění cizinců do společnosti je asimilace. Vyvolal tak tímto "problematickým pojmem", jak to nazval generální tajemník socialistů, bouři nesouhlasu mezi menšinovými ochránci menšin.