SOBOTNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Myslím, že Koalice má šanci získat při následném vyjednávání s ČSSD až šest ministerských seslí, neboť při jejich nízkém počtu ( a to zvláště pro unionisty) by "neobhájila svoji účast ve vládě před voliči", jak již jeden unionista konstatoval nahlas. Reálný obsah jeho slov je jasný: úplatek za naše tolerování levicové vlády nesmí být natolik malý, aby se někteří naši poslanci, již se těšící, kterak budou tahat ze svých kamarádů ministrů rozpočtové peníze do svých volebních obvodů, začali bouřit.
A to by mohl být dost silný argument i pro ČSSD, byť i tady existuje silná neochota jejích poslanců a stávajících ministrů přenechat Koalici vyšlapané chodníčky k ministerským měšcům. Že, pane Kužvarte ?
Nastává léto a stovky Romů se vydávají do světa. Tato emigrace samozřejmě nemá nic společného s rasovým útlakem Romů v Česku, jak nám budou zase předhazovat evropští politruci. To jen krev není voda.
To, že mezi kandidáty na hlavního poradce premiéra Špidly je i Jana Gavlasová, povoláním patoložka, se mi docela zamlouvá. Alespoň by mohla svého šéfa upozornit, až jeho nový pokus o transplantaci socialismu s lidskou tváří na českou společnost přejde v pitvu.
Soudci Nejvyššího soudu Zdeňku Krčmářovi se nezamlouvá vysoký počet (cca 4000) mnohdy nekvalitních konkursních správců a lituje, že neexistuje nástroj, jak z nich vyčlenit zhruba 500 kvalitních, kteří by docela postačovali.
Ještě, že takový mechanismus neexistuje. Vzhledem k lukrativnosti tohoto povolání, dovedete si představit velikost koruptivního prostoru, kdyby existovala "zdeúřední komis", správce vybírající?
"Nedovedu si představit, že jakýkoliv předseda vlády v 21. století vážně věří tomu, že země nemusí převzít odpovědnost za svou minulost", řekla předsedkyně rakouských Svobodných demokratů a vicekancléřka Riessová - Passerová á conto neochoty Špidly změnit český postoj k Benešovým dekretům.
Bon. Což takhle napočítat Rakousku škody, které nám vznikly, když jsme byli mocnářstvím zataženi do první světové války? A což teprve Švédsko! Ať pěkně vrátí veškeré rudolfinské sbírky, které švédská vojska uloupila v Praze. Také Američané by nám, coby minulým spojencům, měli nahradit vybombardovanou plzeňskou Škodovku, o jiných továrnách nemluvě. Doplňte seznam států a požadavků ad libidum.....
Místopředseda vlády Rychetský řekl, že by Marvanová neměla aspirovat na místo ministryně spravedlnosti, což si myslím také. Velmi zajímavá je ovšem Rychetského argumentace. Je prý zapotřebí v exekutivě zkušeného člověka, neboť "resort je v dosti zoufalém stavu". Že jste nám to, po čtyřech letech vaší vlády, nepřipomenul před volbami, pane Rychetský !
Probudil jsem se dnes ráno nějaký rozespalý, ale záhy jsem byl čerstvý jako rybička, neboť nic člověka neprobere rychleji a lépe než pořádné leknutí. To způsobil titulek rozhovoru s s Klausovým poradcem Jaklem v Lidových novinách, který zněl "Zvažuju kandidaturu na místopředsedu ODS". Pane Jakle, takové vtipy si po ránu nechte!