PÁTEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Nemyslím si, že by se ODS měla urážet kvůli tomu, že jí budoucí vládní strany chtějí přenechat jen malý podíl z předsednických funkcí ve sněmovních výborech, neboť nejde-li konkrétním poslancům ODS o vyšší služné, kanceláře, sekretářky a služební auta ( a doufám, že nejde ), v poklidu se smíří s opoziční rolí, ke které patří i to, že jí připadnou jen ohlodané zbytky z hostiny vítězů.
Opoziční role přece spočívá v něčem zcela jiném - ve schopnosti objevovat a na světlo vynášet veškerou mizernou práci vládní garnitury, její veškeré plýtvavé hospodaření a zároveň přesvědčovat příští voliče, že stávající opoziční politikové by ve vládních funkcích hospodařili odpovědněji a lépe. A k tomu předsednických židlí netřeba.
Případ pražského radního Filipa Dvořáka, tak jak jej dosud prezentují media, jeví se mi velmi podivným. Doufám proto, že hlídací psi demokracie učiní vše pro to, aby tentokrát opravdu dotáhli svoje pátrání do definitivního konce. Aby se nestalo, že Dvořák bude politicky zničen, žádný důkaz o jeho provinění se nenajde a nikdo už nebude pátrat, kdo a proč celou akci spustil.
Tentokrát bych se rád dočkal jasného rozuzlení: buď je lump Dvořák a pak nechť je potrestán, a nebo lump není, ale pak najděme lumpy jiné, kteří celou věc zinscenovali.
Obávám se však, že to dopadne zase pěkně po česku....
Ach, opět ta příšerná nedůslednost ! Parlamentní komisi, zvané Velké ucho, která má kontrolovat odposlechy policie a tajných služeb (zda-li jí tajné služby ovšem dokonalou kontrolu umožňují, o tom mám silné pochybnosti), by měl podle expertního týmu ČSSD a Koalice předsedat někdo z poslanců KSČM.
Proč z poslanců, kteří toho o metodách odposlechů nic moc nevědí? Proč rovnou nepožádat nějakého bývalého estébáka, který je opravdovým odborníkem?
Pan Martin Dudek přišel na docela zajímavé čtení zkratky ČSSD - Česká strana slibovačů dobra.
Což mi připomíná, kterak se dva skautíci vrátili do tábora o hodně později než měli, a tak jim vedoucí odmítl udělit bobříky dochvilnosti. I bránili se skautíci, že přišli později proto, protože konali dobrý skutek, pomáhali totiž stařence přejít přes cestu. "Cože?" divil se vedoucí, "a to vám to trvalo tak dlouho?" "No jo," zněla odpověď. "jenže ona se hrozně bránila!"