STŘEDEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Pokud v sobě mají socialisté a lidovci jen trochu politického macchiavelismu, určitě navrhnou nebo alespoň pomohou zvolit do křesla předsedy sněmovny Václava Klause. Některým z nich už budoucí výhody takového uspořádání (pro ČSSD a lidovce, samozřejmě) už došlo.
Zpráva, že lidovci a unionisté půjdou s vysokou pravděpodobností do podzimních komunálních voleb samostatně, může snad překvapit jen Marťana, který žil léta v emigraci na hodně vzdálené mlhovině.
Nejsem odborník na ústavu České republiky, ale pořád se nemohu zbavit dojmu, že plánované smluvní zakotvení výsledků hlasování o stíhačkách Gripen či zákaz předkládání poslaneckých návrhů zákonů nebo pozitivního hlasování ve vybraných, pro vládní strany nelibých, oblastech, je totálně protiústavní.
Zároveň si však uvědomuji, že paragrafy a svědomí jsou dostatečně ohebné na to, aby takové aranžmá prošlo.
MF Dnes přinesla á conto Klausova onemocnění článek, doplněný barevným průřezem lidského ucha. Ještě, že Klause netrápila prostata či hemoroidy.
Někteří čtenáři mých glos vznášejí dotaz, jaké povinnosti či závazky pro ně vyplývají z otevření těchto stránek. Zde moje odpověď: žádné. Píši tyto řádky proto, abych pravidelným cvičením udržoval mozkové závity ve formě a provozuji "Viditelného Macka" coby koníčka. Všem čtenářům pak, bez ohledu na to, zda při čtení mých názorů pomlaskávají či prskají, nebo činí oboje, děkuji.