STŘEDEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Informace, kterou nám poskytl Miloš Zeman v rozhovoru s Jindřichem Šídlem v dnešní MF Dnes, totiž že cigarety, které od rána do večera kouří, mu chystá a platí Úřad vlády (tedy my z našich daní), je otřesná.
Ještě otřesnější je, že to Miloš Zeman pokládá za normální a nedůležité.
Koalice zveřejnila pět "nepřekročitelných" podmínek svého vstupu do vlády:
Musí jít o proevropskou vládu (určovat míru proevropskosti netřeba, vsjo jásno).
Musí být zahájen skutečný boj s korupcí (minulé vlády, včetně té s Grossem, bojovaly neskutečně, až lidovecké bratrstvo nám to ukáže).
Musí se otevřít vysoké školy pro všechny zájemce a musí se zrušit přijímací zkoušky (dráždit socialistického chřestýše bosou nohou školného před volbami se zapovídá).
Den daňové svobody připadne namísto na 11. června na 15. května ( Špidlova vláda by to sice nikdy nepřipustila, ale koho zajímají po volbách předvolební sliby?)
Vláda bude podporovat rodiny s dětmi a tzv. občanskou společnost (jak, cudně se tají, ale jak znám z reálného života lidovce, znamenalo by to nalévání státních financí do kde jakého lidoveckého spolku či sdružení).
Ale co, koalistická touha po křeslech by stejně tyto "nepřekročitelné" podmínky lehce podlezla.
Nejpopulárnější český politik, ministr vnitra Gross, rozesílá na státní úřady a policejní ředitelství igelitky s materiály, propagující práci resortu Stanislava Grosse.
Mluvčí ministerstva vnitra Bártíková tvrdí, že s volbami to nemá nic společného.
Na Grossově propagaci Grosse se ovšem odmítám finančně podílet a až jej potkám, požádám jej, ať mi peníze (které si bez mého svolení vzal z mých daní) vrátí.
Kouzlo nechtěného vykouklo z článku MF Dnes o předvolebním agitačním dnu Petry Buzkové v Praze.
"Víte, že vypadáte skoro jako paní Buzková? Nejste náhodou její sestra?" ptala se jedna paní.
Osobně se jí nedivím.Rozdíl mezi agenturou pečlivě vybíranými fotografiemi pro tisk a na billboardy a reálnou Buzkovou jinou otázku vyprovokovat nemohl.