PONDĚLNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Chcete-li uzřít klasickou novinařskou sviňárnu, nahlédněte na článek redaktorů Zedníka a Grossera v dnešní MF Dnes s titulkem "Firma karlovarského lídra ODS má zakázky z radnice."
Za tímto paličským titulkem totiž článek obsahuje následující informace: Miloš Patera, jednička ODS Na kandidátce Karlovaského kraje je vedoucí marketinku a obchodu firmy Lias Vintířov, která vyrábí stavební materiál. Tato firma dodává své produkty též stavebním firmám, které se podílejí na stavebních zakázkách karlovarské radnice. Paterovi političtí konkurenti mu vytýkají, že je členem místní betonové lobby. Tolik fakta. Ta si dejte vedle titulku "Firma karlovarského lídra ODS má zakázky z radnice".
Kdybych byl autokratem, okamžitě bych zavedl následující praxi: sebeslavnější a sebeznámější osoba, pokud by cestovala coby soukromá a nikoliv veřejná osoba, by si veškeré náklady spojené s její případnou dopravou, ostrahou atd. zásadně a vždy hradila ze svého, neboť proč by, proboha, měli občané nedobrovolně přispívat ze svých kapes (prostřednictvím povinných daní) na soukromé aktivity kohokoliv. Včetně Laury Bushové, například.
Už douho jsem se nepobavil tolik jako nad větou Karla Hvížďaly (v článku o zákazu skupině Pode Bal vystavovat na Pražském hradu), která zní: Umění, které neprovokuje, není umění, ale kýč.
Chudáci kýčaři da Vinci, Michelangelo, Rubens a další, poklidně malující pro vládnoucí establishment!
Také arcibiskup Graubner vyslovil věty k popukání: " Do Norimberku na sraz landsmanšaftu jsem nepřijel jako politik. Přijel jsem oslavit s bratry a sestrami svatodušní svátky." Jeho cesta do Norimberku ovšem k popukání není. Arcibiskup Graubner se však, coby významný člen katolické církve, chová - sub species eternitatis - velmi tržně.