ČTVRTEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Není názornější ukázky, co je to "nezávislý" politik, než senátor Falbr. Od listopadu 1990 člen ČSSD, pozastavil svoje členství v roce 1992, když byl zvolen do čela odborů, v červnu 1996 členství ukončil, neboť úspěšně kandidoval do senátu, nyní, když skončil coby odborářský boss, opět vstoupil do ČSSD. Formální "nezávislost" byla ovšem klasickým rituálním tanečkem, neboť nelze pochybovat o tom, že jeho politické názory a postoje, zrovna tak jako jeho politické známosti, zůstaly celou dobu stejné - socialistické.
Pokud by se pořádala soutěž o nejtrapnější (či nejpitomnější) předvolební akci, do finále by se dozajista dostala Petra Buzková, která o filipojakubské noci vhodila do plamenů "čarodejnice" se jmény Sobectví, Podvod, Bída, Lež a Nezaměstnanost. Je zřejmé, že blížící se termín voleb nutí mozky mnoha politiků produkovat hormon seroblbin. Lékařsky prokázané to sice není, dle příznaků však nemůže být pochyb.
Lidové noviny se rozhořčují (právem) na ministra Březinu, který (ač pravděpodobnost, že by pokračoval v exekutivní funkci, je pramalá), stráví příští týdny za naše peníze na cestách po světě. Na takové manýry existuje jedna jediná metoda: každý z ministrů dostane vyšší měsíční plat, avšak z něj si bude hradit veškeré zahraniční cesty, provoz služebních vozů a další papalášské výhody. Efektivita jejich jednání by tak byla zaručena.
Dle průzkumu mínění lékařů je nadpoloviční většina z nich pro zrušení povinného členství v lékařské komoře. Prezident Rath o tomto faktu, bohužel, neřekl ani slovo, ba ani hlídací psi demokracie jej nepodrobili dotazům na toto téma. Podivuhodné.