ÚTERNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Do dokonalosti dovedenou manipulaci předvedl dnes ráno Radiožurnál, když v rámci očekávaných událostí zaznělo: Dnes se sejde prezident České lékařské komory David Rath s předsedou ČSSD Vladimírem Špidlou. Jednat mají o návrhu poslance ODS Bendy na zrušení povinného členství v komorách. Tím by lékařská, lékárenská a další komory přišly o pravomoci a de facto by zanikly.
Přitom pouze první dvě věty jsou popisem očekávané události. Věta třetí je komentářem, navíc nepravdivým a tedy mizerným. Neboť letité zkušenosti ze světq dokazují, že komory s nepovinným členstvím nezanikají, ba mnohdy mají členskou základnu značně širokou, vždy šak v přímé úměře ke kvalitě služeb, které poskytují svým členům. Boj Davida Ratha rozhodně není bojem za zachování komory, ale bojem za zachování sebe sama coby prezidenta komory.
Logika Miloše Zemana ve věci možného agenství Egona Lánského jest mi záhadou. Podle MIloše Zemana nemůže být Lánský agentem STB, neboť "je, jak známo, bývalý osvětimský vězeň, poté bývalý redaktor Svobodné Evropy, poté byl jmenován velvyslancem tehdejšího Československa při Radě Evropy ve Štrasburku."
Životní zkušenost mi ovšem ovšem říká, že někteří vězňové koncentračních táborů se stali agenty či zaměstnanci STB (jeden příklad za všechny - Grebeníček starší), že mezi zaměstnanci Svobodné Evropy byli též agenti STB (jeden příklad za všechny - kapitán Minařík) a taktéž mezi velvyslanci se to agenty jen hemží, neboť to mají téměř v popisu práce.
Takže pokud nebyl a není Egon Lánský sgentem STB, rozhodně ne z důvodů, které uvedl Miloš Zeman.
Musím se omluvit čtenářům, že jsem včera uveřejnil statistiku týdeníku Týden, týkající se zastoupení jednotlivých politických stran a politiků v českém tisku. Tato statistika je totiž určitě velmi nepřesná. Právo, nepříklad nepublikovalo v roce 2001 jen jeden jediný článek politika ODS, jak uvedl Týden a přeneseně já, ale článků 23 (Zahradil 7x, Zvěřina 4x, Bartoš 4x, Langer, Nečas, Říman, Payne, Beneš, Kučera, Páralová a Dostálová 1x).
Proč Týden takové statistiky publikuje, mohu si jen domýšlet. Proč je já bezhlavě přetiskuji, vím. Zapomněl jsem totiž zcela na Churchillovu větu: Věřím jen statistikám, které si sám zfalšuji.
Co by to bylo za 1. máj, při němž by chyběly verše. A tak jich tady na zítřek pár máte:

Prahu navštívil Atta,
Klaus by zfackoval rád Ratha,
Telecom zůstane státní,
hokejisté středně zdatní,
kdekdo na Říp leze směle,
žáci střílí učitele, kdejaký soud dál se táhne,
Tvrdík po gripenech prahne,
stále stejné třesky, plesky....
Ještě, že je venku hezky!