STŘEDEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Paní Anděla Slavíková se rozčílila nad jedním mým článkem v MF Dnes natolik, že neváhala napsat redakci dopis, který tato promptně otiskla. Což je normální.
Paní Anděla Slavíková se ovšem na mě velice rozčílila z následujícího důvodu: na privatizaci Knižního velkoobchodu jsem si od banky vypůjčil několik desítek milionů korun, za což občané tohoto státu nyní tvrdě platí. Krásný plivanec, ovšem s jednou "drobnou" nepřesností: na privatizaci Knižního velkoobchodu jsem si od žádné banky nepůjčil ani korunu, ba co se týká bankovního sektoru, splatil jsem za svého krátkého působení v KV alespoň část dluhu, který u Komerční banky nasekalo předprivatizační socialistické vedení tohoto podniku.
Noviny, bohužel neotiskly adresu paní Anděly Slavíkové z Ostravy - Poruby, pokud ji, prosím někdo znáte, dejte ji moji adresu: Jiráskova 42, 78901 Zábřeh, rád si s ní na toto téma detalněji popovídám, ať příště není za žlučovitého, zavilého lháře.
Pokud váháte, jak dopadne sněmovní hlasování o nákupu stíhaček, nelamte si hlavu. Jsem přesvědčen, že Ivan Gripen Pilip dostatek souhlasných hlasů Unie svobody zařídí.
Tuhle jsem slyšel krásnou poznámku od jednoho moudrého starého doktora: České zdravotnictví vypadá přesně tak jako jeho ministr.
Připadá mi poněkud nefér, kterak se spousta novinářů zastává k omluvě odsouzeného karikaturisty, který nakreslil ministra Březinu v nedůstojných situacích a plamenně hájí ohroženou svobodu slova a nezastává se stejně hlasitě nakladatele Zítka, odsouzeného k podstatně tvrdšímu trestu za vydání Hitlerova Mein Kamfu. Přitom právě tady platí, že svoboda (a zvláště svoboda slova) je nedělitelná.