PONDĚLNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Cestovní kancelář Fischer, pardon, nezávislý senátor Fischer odchází z politiky.
Česká politická scéna tak přichází o raritu: senátora, který při své nestranickosti nikdy nic neprosadil, který nepracoval v žádném senátním výboru a jehož názory byly vždy tvárné a tudíž nekonfliktní, summa summarum s nulovými pracovními výsledky, přesto však nejpopulárnějšího. Vlastně právě proto.
V příštích dnech budeme zavaleni velkými slovy o ohrožení demokracie a nutnosti velké semknutosti - to vše z důvodu, že v prvním kole francouzských prezidentských voleb nezvítězil předpokládaný tandem Chirac - Jospin, ale nečekaná dvojice Chirac - Le Pen. Extremistický, rasistický Le Pen.
O tom, proč získal v prvním kole tolik hlasů - o ohromných problémech (zvláště kriminálních) se sílící komunitou přistěhovalců, zaviněných před léty a léty mizernými přistěhovaleckými zákony, tolik milými žvanilům o multikulturální společnosti a kavárenským humanistům všeho druhu, neuslyšíme ovšem nic.
Ve druhém kole voleb samozřejmě zvítězí drtivě Chirac, protože však jakékoliv logické řešení přistěhovaleckého problému není v dohledu, "rasistů" bude ve Francii přibývat - přímo úměrně s počtem přistěhovalců.