ČTVRTEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Socialistická vláda je předvolebně hysterická: bubnuje hlasitě na poplach proti korupci, kterou čtyřletou podporou byrokracie, zvyšováním množství povolení, potvrzení a razítek, zrovna tak jako neprůhlednou a nekvalitní legislativou trvale vytvářela.
V tomto případě stoprocentně platí heslo: zloděj křičí chyťte zloděje.
Mimochodem, zeptal jsem se v MF Dnes, zda-li by měli zájem o krátký věcný, nepolitický, nemoralisující, ale ale řešení nabízející článek na téma právě korupce. Řekli mi, že velmi a pak jsem jim jej v pondělí zaslal. Jak to vypadá, nehodí se jim příliš do předvolebního krámu, neboť pro něj do dneška nenašli místo. Ale třeba se mýlím a jen čekají, až budou hotové texty, kterými můj text "obloží" - tuto metodu už také důvěrně znám.
Táké máte podezření, že Emil Zátopek byl lump, neboť pravidelně vítězil? Ne? To byste měli. V Příbrami, dle slov státní zástupkyně, získávají věřejné zakázky zpravidla jen tři firmy, pročež jsou podezřelé, a to dlouhodobě, z korupce.
Být nejlepší se nikdy v tomto státě nevyplácelo.
Všimli jste si, jak na pozadí bombastického oznámení o nasazení provokatérů (pardon, o testu integrity) proti korupci zcela zanikla zpráva, že tato vláda zvýšila opět veřejný dluh a to už na 400 miliard korun? Jinak řečeno: vláda už prošustrovala každé čtyřčlenné rodině 160.000,- korun.
A představte si, že s touto informací se stále najdou lidé, kteří je budou znovu volit!