PONDĚLNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Kolem celkem naivně buditelského nápadu ministra Dostála vydat "vládní" knihu O Benešových dekretech, se rozpoutala docela zajímavá názorová přestrřelka. Cenu za největší "pšouk" by mohl obdržet šéfredaktor Radiožurnálu Alexandr Pícha, který reagoval na Dostálovu větu, že sdělovací prostředky, včetně "veřejnoprávní rozhlas tady není proto, aby hájil národní zájmy, ale aby dával obraz světa takový, jaký je." Nechtěl bych žít ve světě, který by byl takový, jak jej podávají veřejnoprávní média, to tedy rozhodně ne. Svět, naštěstí takový není.
Hlavní český džunglostrůjce zákonů Rychetský pronesl v nedělní partii podivuhodnou větu: Na začátku 21. století nemůže existovat soustava zákonů, kterou by každý občan znal. Rád bych od pana Rychetského slyšel, podle jaké prazvláštní logiky pak stále ještě platí, že neznalost zákonů neomlouvá. Být autokratem, vydal bych nařízení, že žádný advokát, státní zástupce a soudce se nesmí podílet na vzniku zákonů, zvláště pak ne advokáti. Neboť čím jednodušší zákony, tím méně advokátů a tím menší palmáre.
Správně řekl na závěr svého projevu na řípu Vladimír Krokovič Špidla, že vlast potřebuje ČSSD. Neboť není nad odstrašující příklady.